Jak zadbać o swoje zdrowie i urodę w domu? Oczyszczanie, odkwaszanie organizmu, co jeszcze?

autor Alina Majcher
1 komentarz 410 razy czytano

Wiele zabiegów pielęgnacyjnych i zdrowotnych można z powodzeniem wykonać w domu, trzeba tylko wiedzieć jak. Co można zrobić dla swojego zdrowia i urody bez wychodzenia poza nasze cztery ściany? Oczyszczanie, odkwaszanie, a może coś jeszcze?

Jak zadbać o zdrowie i urodę w domu?

Codzienne dbanie o zdrowie i urodę, powinno być powinnością każdego, niezależnie od tego, jaki prowadzi się tryb życia. Spędzając dużo czasu w domu, czy to z wyboru, czy z przymusu, także można postarać się o właściwą pielęgnację, która tak bardzo jest potrzebna. Będąc zadbaną, nie tylko wpływamy na swój wygląd, ale i samopoczucie, a zdrowa psychika jest równie ważna, co zdrowe ciało. Warto o tym pamiętać niezależnie od wieku, płci, pory roku czy statusu społecznego i zawodowego. Jak zadbać o swoje zdrowie i urodę przeczytaj na tekstowy.net/tematyka/zdrowie-i-uroda, korzystając z podpowiedzi odnośnie do różnych form pielęgnacji. Co istotne, wiele takich zabiegów, jak choćby oczyszczanie czy odkwaszanie organizmu można z powodzeniem wykonać we własnym domu. Co warto mieć na uwadze?

Jak zadbać o prawidłowe oczyszczanie?

Pod tym pojęciem kryje się zarówno oczyszczenie wewnętrzne organizmu, jak i oczyszczanie zewnętrzne, dotyczące pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. W tym pierwszym przypadku najczęściej ma się na myśli stosowanie właściwej diety, która powinna być bogata w dużą ilość błonnika pokarmowego oraz wody. Często wymienia się tu także inne specjalne terapie jak choćby głodówki czy diety sokowe, należy jednak uważać z ich stosowaniem. Nie trzeba naprawdę wiele, by zadbać o prawidłowe i właściwe oczyszczenie swojego organizmu.

Dłoń po której spływa krem

Czy warto odkwaszać organizm?

Odkwaszanie organizmu jest ściśle powiązane z jego oczyszczaniem, czyli pozbywaniem się nadmiaru kwasów, które wytwarzają się w ramach metabolizmu. Objawem zakwaszenia są zazwyczaj zmęczenie, zgaga, wzdęcia, problemy z cerą czy bóle mięśni i stawów. Aby temu zapobiec, najlepiej zastosować odpowiednią dietę bogatą w składniki i minerały o właściwościach zasadowych, czyli neutralizujące kwasowość. Przydać może się tu sok z cytryny, kasze, a także świeże warzywa i owoce. Regularność posiłków oraz właściwe nawodnienie organizmu także pomaga.

Co z pielęgnacją ciała i urody?

Obok dbania o zdrowie, równie ważne jest także dbanie o swoją urodę. Można tutaj wymienić wiele zabiegów pielęgnacyjnych, którym warto poddawać się w domu. Zalicza się tu choćby oczyszczanie, odnowę, nawilżenie czy ochronę. Oczyszczanie to rzecz jasna właściwa pielęgnacja naszej skóry. Należy pamiętać, jest ona stosunkowo delikatna i wrażliwa, co za tym idzie, dobrze jest stosować właściwe preparaty pielęgnacyjne – kremy nawilżające i odżywiające, płyny i balsamy do ciała, twarzy i rąk oraz odpowiednie szampony i odżywki. Niektóre kosmetyki można zrobić samodzielnie z produktów, które mamy w domu. Stosowanie kremów, peelingów i maseczek, może skutecznie pomóc nam w utrzymaniu zdrowej i pięknej skóry.

Zdrowa dieta i ruch to podstawa

Za urodę i zdrowie naszego organizmu w znacznej mierze odpowiada przede wszystkim to, jak o nie dbamy. Absolutną podstawą jest tu oczywiście odpowiednio dobrana dieta, która wpływa nie tylko na stan zdrowia, ale też wygląd. Nie można zapomnieć także o ruchu – nawet przebywając w domu, można z powodzeniem zadbać o aktywność fizyczną, a codzienna gimnastyka, pozwoli zachować kondycję i dobre samopoczucie.

podobne artykuły

1 komentarz

Hienka 26 maja 2022 - 13:02

Najważniejsze jest nawadnianie, zdrowa dieta i ruch. Reszta nie jest potrzebna. Organizm sam się oczyszcza z toksyn, ma do tego organy. Warto mu zaufać.

odpowiedz

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria