Odkwaszanie organizmu, żywność bio, testy genetyczne i inne trendy zdrowotne

autor Sonia Haliszka
0 komentarz 211 razy czytano

W ciągu ostatnich lat ludzie znacznie zmienili swoje podejście do zdrowia. Dzisiaj zdajemy sobie sprawę z tego, że ani nie jesteśmy nieśmiertelni, ani nie mamy drugiego życia, w którym naprawimy błędy z poprzedniego. Odżywiamy się zdrowo, ćwiczymy oraz regularnie się badamy. Co rusz pojawiają się nowe trendy zdrowotne, które mają pomóc w utrzymaniu silnej kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej. W poniższym artykule prezentujemy te najbardziej popularne i najskuteczniejsze.

Odkwaszanie organizmu

Zakwaszenie organizmu to dosyć powszechna dolegliwość, którą bez trudu można wyeliminować poprzez wprowadzenie stosownej diety. Zmagamy się z nim w sytuacji, kiedy zaburzona zostaje równowaga kwasowo-zasadowa. Dzieje się tak za sprawą dostarczania do organizmu zbyt dużej ilości produktów o kwasowym odczynie. Zatem najskuteczniejszym sposobem na odkwaszanie jest wyeliminowanie tychże produktów. Sposobów na poprawę stanu zdrowia jest więcej. Szukać ich możesz w gabinecie lekarskim lub na specjalnie poświęconych temu serwisach internetowych. Porady o zdrowiu znajdziesz na alces.pl/kategoria/zdrowie, gdzie opisane są zagadnienia zdrowotne i odpowiedzi na wiele nurtujących pytań dotyczących zdrowia. Jeżeli jesteś narażony na stres, żyjesz w ciągłym biegu, źle się odżywiasz, wówczas jesteś bardziej narażony na zakwaszenie organizmu. Nie jest to nic przyjemnego. Towarzyszą temu takie objawy jak wzdęcia, zgaga, ogólne zmęczenie, ból głowy, problemy z koncentracją, wypadanie włosów, wypryski na twarzy, bóle stawów, mięśni, rozdrażnienie oraz uczucie ociężałości. Zakwaszenie dodatkowo utrudnia odchudzanie oraz obniża odporność, przez co organizm jest bardziej podatny na różnego rodzaju infekcje. Sposobem na to jest unikanie produktów powodujących zakwaszenie oraz zmiana nawyków żywieniowych. Zaleca się jedzenie pięciu małych posiłków dziennie, w regularnych odstępach i zrezygnowanie z szybkiego jedzenia. Dodatkowo należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i wypijać dziennie przynajmniej 2,5 litra wody. Warto również sięgać po herbaty i napary ziołowe z mięty, pokrzywy, skrzypu oraz czystka.

Żywność bio

Skoro mowa o zdrowym trybie życia nie można nie wspomnieć o żywności bio, wokół której narosło wiele mitów. Coraz częściej pojawiają się pytania o to, czy rzeczywiście jest zdrowa i warta swojej ceny. Prawda jest taka, że nie jest ona całkowicie wolna od substancji chemicznych, lecz jest ich zdecydowanie mniej niż w tradycyjnej żywności. Aby móc mówić o produktach w 100% naturalnych, musiałyby one pochodzić bezpośrednio z upraw i hodowli, a to jest raczej trudne. Lecz niech cię to nie zniechęca, gdyż jest ona zdecydowanie bardziej bezpieczna niż jedzenie, które na co dzień spotykasz w sklepach. Bio żywność dostarcza cały niezbędny dla prawidłowej diety asortyment. Sięgając po stosowne produkty, należy kierować się rozsądkiem i zasadami racjonalnego odżywiania. Aby mieć pewność, że żywność, którą kupujemy, jest w pełni bio, a jego produkcja nie zaszkodziła środowisku naturalnemu, na etykiecie powinno znajdować się tzw. euroliść, czyli unijne logo stosowane do oznaczenia żywności pochodzącej z produkcji ekologicznej oraz znak, nazwa i numer jednostki, która przyznała dany certyfikat.

Testy genetyczne

Ludzie dążący do pełni zdrowia często decydują się na testy genetyczne, które mają dać odpowiedź lub wykluczyć predyspozycje do groźnych chorób jak cukrzyca, osteoporoza, Alzheimer, nowotwory i wiele innych. Aby móc udać się na takie testy należy w pierwszej kolejności udać się do lekarza rodzinnego, który wystawi stosowne skierowanie. Oczywiście tylko wtedy, kiedy uzna, że jest taka potrzeba. Testy są bezpłatne, jeżeli wykonywane są w specjalistycznych poradniach. Można wykonać je samemu w domu, zamawiając test przez internet. Wystarczy pobrać wymaz z policzka. Nie są one tanie. W zależności od kierunku, w jakim mają być wykonane, ich cena waha się od 300 zł do nawet 1500 zł.

Pozostałe trendy zdrowotne

Najpopularniejszym trendem, który utrzymuje się już od wielu lat, jest unikanie glutenu, oraz skierowanie na dietę typu wege. Dieta bezglutenowa wcześniej zalecana była jedynie osobom chorującym na celiakię, ale z racji tego, że wykazuje ona właściwości odchudzające, przechodzi na nią coraz więcej osób. Trudno się temu dziwić, skoro dzięki takiej diecie można schudnąć nawet 5 kg w tydzień. Ponadto zauważyć można trend polegający na pozostawieniu samochodu w garażu na rzecz jazdy na rowerze czy biegania. Chyba nie trzeba tłumaczyć, ile płynie z tego korzyści. Nie tylko pozwala to na zrzucenie zbędnych kilogramów, co poprawia kondycję i umacnia mięśnie.

podobne artykuły

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria