Dziewczyna pije wodę z cytryną

Na czym polega odkwaszanie organizmu? Jak odkwasić organizm?

Zakwaszenie organizmu potrafi dawać bardzo nieprzyjemne objawy, a te z kolei mocno utrudniają życie. Nadmierne zakwaszenie jest wynikiem zaburzenia gospodarki kwasowo-zasadowej na rzecz przewagi produktów o kwaśnym odczynie, który niełatwo jest zwalczyć. Na szczęście w odkwaszeniu organizmu z pomocą przychodzi medycyna, zmiana dotychczasowego stylu życia oraz dieta alkalizująca.

Jakie czynniki powodują zakwaszenie organizmu?

Zakwaszenie organizmu nie jest czymś, co powstaje w ciągu jednej nocy. Może być spowodowane paleniem papierosów, piciem kawy, spożywaniem dużych ilości mięsa oraz wędlin, jedzeniem słodyczy, ale także makaronu i ryżu. Nierzadko silne zakwaszenie spowodowane jest przez wyżej wymienione czynniki i stres, a wtedy warto zastanowić się nad danym pakietem medycznym i turnusem zdrowotnym.

Lekarze natomiast coraz częściej do leczenia podchodzą w sposób holistyczny. Dowodzą tego oferty wielu uzdrowisk w tym medicalsensus.pl/oferta/oferta-medyczna/pakiety/oczyszczanie-i-odkwaszanie.html, która została opracowana, aby przywrócić odpowiednią gospodarkę kwasowo-zasadową. Powrót do terapii stosowanych przez dawną medycynę nie oznacza, że ośrodki lecznicze nie rozwijają się, ale wręcz przeciwnie – łączą zdobytą wiedzę z naturalnymi metodami.

warto przeczytać:  Czujnik czadu, na czym polega, który czujnik czadu wybrać?

Mężczyzna trzyma się za żołądek

Objawy zakwaszenia organizmu

Zakwaszenie organizmu może nie być wcale takie łatwe do odkrycia, należy zatem bacznie się obserwować i wyciągać wnioski. Po pierwsze głównym sygnałem, że zaburzona została gospodarka kwasowo-zasadowa jest zgaga. Kolejnymi są wzdęcia, zmęczenie, brak koncentracji, kłopoty z pamięcią. Do bardzo częstych objawów zakwaszenia zalicza się także wypadanie włosów, bóle stawów, mięśni, zbytnią nerwowość, uczucie ciężkości. To jednak nie wszystko – zakwaszenie znacznie utrudnia pomyślne przeprowadzenie diety, a także odchudzanie. Ponadto osoby, które mają zakwaszony organizm narażone są na osłabienie odporności i częste przeziębianie się.

W jaki sposób odkwasić organizm dietą?

Aby odkwasić organizm należy zmienić dietę na bardziej alkaliczną czyli zasadową. Warto dlatego zapoznać się z produktami, które neutralizują nadmierną ilość kwasów. Zaliczają się do nich: kasza jaglana oraz gryczana, orzechy, oliwa z oliwek, cukinia, buraki, brokuły, szpinak, pomidory, cytrusy, truskawki, arbuzy, kiwi i banany. Stosowanie diety odkwaszającej powinno także zmobilizować do odstawienia czarnej kawy na rzecz kawy zbożowej i zielonej herbaty.

Bardzo ważna podczas odkwaszania organizmu jest odpowiednia dyscyplina – zmianie musi ulec sam sposób jedzenia. Zamiast 2-3 posiłków jedzonych w biegu, należy ich ilość zwiększyć do 5 małych, ale za to spożywanych spokojnie.

warto przeczytać:  Przechowywanie żywności w plastikowych pojemnikach kuchennych - jak wybrać bezpiecznie dla zdrowia?

Zielone warzywa i pomidory

Napoje o działaniu alkalizującym

Nawadnianie organizmu powinno być codziennym nawykiem, szczególnie ważnym podczas odkwaszania. Należy pić 2,5 lita wody mineralnej, a ponadto wspomagać się zieloną herbatą, herbatą z mięty, czystka, skrzypu polnego i pokrzywy. Dobrym sposobem jest też wypijanie codziennie rano szklanki wody z sokiem z cytryny – taka mikstura ma działanie oczyszczające i pomaga przywrócić odpowiednią gospodarkę kwasowo-zasadową.

Koktajle i soki przygotowane z warzyw i owoców o właściwościach zasadotwórczych i neutralizujących kwasowość będą na pewno smacznym dodatkiem do posiłków. A oprócz stosowania odpowiedniej diety warto ograniczyć sytuacje stresowe, ponieważ wytwarzający się podczas nich kortyzol działa niszczycielsko na organizm. Zwykło się też mówić, że ruch to zdrowie, ale nie zawsze, a przynajmniej nie nadmierny. Duży wysiłek fizyczny powoduje zaburzenia w gospodarce kwasowo-zasadowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *