Dlaczego mężczyzna nie zaprasza do siebie?

autor Felicja Duszko
0 komentarz 249 razy czytano

Spotykacie się od jakiegoś czasu, ale kiedy tylko zaproponujesz, abyście poszli do niego, to on zawsze kategorycznie odmawia? Dlaczego mężczyzna może nie chcieć zaprosić Cię do swojego mieszkania? Czy to oznacza, że nie traktuje waszej relacji na poważnie? Przeczytaj nasz artykuł, a poznasz możliwe przyczyny.

Mężczyzna nie jest gotowy na ten krok

Wydaje Ci się, że wizyta w domu mężczyzny to nic zobowiązującego? Okazuje się jednak, że czasem decyzja o zaproszeniu kobiety do własnego domu może być bardzo trudna dla faceta. Niektórzy panowie po prostu nie czują się wystarczająco pewnie, aby otworzyć przed kimś swoją przestrzeń życiową. Może to wynikać z niedawnych doświadczeń, takich jak np. złamane serce lub inne trudne sytuacje, które jeszcze nie do końca zostały przepracowane. Przestrzeń osobista jest dla wielu mężczyzn synonimem bezpieczeństwa, dlatego wprowadzenie do niej nowej osoby zwykle wymaga czasu. Czasami brak doświadczenia w poważnych związkach może sprawić, że facet zwleka z takim gestem. Warto jednak podkreślić, że niechęć do dzielenia się własnym terenem nie musi od razu oznaczać braku zainteresowania. Zazwyczaj jest to po prostu kwestia psychicznego komfortu i granic, które każdy człowiek ustala indywidualnie.

Mężczyzna ma nieporządek w mieszkaniu

Brak zaproszenia do domu ze strony partnera może też mieć całkiem prostą przyczynę, a mianowicie bałagan. Niektórzy faceci mogą czuć się zakłopotani stanem swojego mieszkania. Z reguły ma to związek z trudnościami w utrzymaniu porządku lub brakiem czasu na sprzątanie. Jeśli mężczyzna nie jest przekonany, że jego przestrzeń życiowa prezentuje się odpowiednio schludnie, może unikać sytuacji, w której ktoś inny miałby ją zobaczyć. W takich przypadkach lepszym rozwiązaniem dla niego wydaje się umawianie się z partnerką poza domem. W końcu to zrozumiałe, że każdy chce zrobić dobre pierwsze wrażenie.

Mężczyzna ma coś do ukrycia

Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że powodem, dla którego mężczyzna nie zaprasza Cię do swojego mieszkania, może być chęć ukrycia przez niego pewnych aspektów swojego życia. Czasami panowie prowadzą skomplikowane życie towarzyskie lub rodzaj działalności, o której wolą nie informować na danym etapie związku. Zdarza się, że odmawianie spotkania w mieszkaniu mężczyzny wynika z nieuregulowanych spraw rodzinnych czy finansowych, które mogą wpłynąć na sposób postrzegania faceta przez nową partnerkę. Być może mężczyzna mieszka z kimś, o kim nie wie jego dziewczyna, a niechęć do dzielenia się prywatnymi informacjami ma związek z obawą przed przedwczesnym osądem.

Mężczyzna nie ma takiej ochoty

Czasem najprostsze wyjaśnienie jest też najbardziej prawdopodobne — brak zaproszenia do mieszkania wynika po prostu z braku ochoty na spotkanie w domu. Nie każdy człowiek jest otwarty na dzielenie się przestrzenią swojego domu i spędzanie z nim czasu w pierwszych miesiącach znajomości. Niektórzy panowie wolą spotkania na neutralnym gruncie, co pozwala na większą swobodę i mniej zobowiązań. Czasami kobiety zadają sobie pytanie, po czy poznać, że mężczyzna jest gotowy na poważny związek, jednak należy pamiętać, że faceci często posiadają silne pragnienie zachowania niezależności i osobistej przestrzeni. Zwykle taka postawa nie ma głębszych przyczyn, poza osobistymi preferencjami dotyczącymi sposobu spędzania czasu i wchodzenia w relację z innymi osobami.

Pamiętaj, że każdy człowiek kieruje się w swoim życiu własnymi wartościami i w swoim tempie otwiera się przed drugą osobą. W naszej opinii nie należy naciskać na spotkanie w mieszkaniu, zwłaszcza jeśli dopiero się poznajecie. A Ty co myślisz na ten temat? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

podobne artykuły

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria