porady, artykuły, ciekawostki dla kobiet o modzie, urodzie, miłości

Po czym poznać, że mężczyzna jest gotowy na poważny związek?

Miłość i związki 1187
Para siedząca na trawie

Zaangażowanie się w poważny związek to niełatwa decyzja, gdyż wiąże się z pewnymi zobowiązaniami wobec drugie osoby. Istnieje stereotyp, że to mężczyźni mają większą trudność z podjęciem tej decyzji, a kobiety z niecierpliwością oczekują jakiejś konkretnej deklaracji, oświadczyn lub ślubu. Jeśli więc mężczyzna nie jest zbyt wylewny i nie dzieli się z partnerką swoją wizją przyszłości, to skąd kobieta może wiedzieć, czy jest gotowy na poważny związek?

Przedstawia Cię rodzinie i przyjaciołom

Tak naprawdę pierwszym poważnym krokiem jest przedstawienie swojej drugiej połówki swoim najbliższym. To bardzo stresująca sytuacja, gdyż chcemy, aby rodzina zaakceptowała nasz wybór, a najlepiej, gdy okaże się, że oprócz akceptacji zrodziła się również sympatia. Jeśli więc mężczyzna decyduje się na ten krok i robi wszystko, byś dobrze czuła się w towarzystwie ważnych dla niego osób, jednocześnie pokazując, że jesteś dla niego kimś szczególnym, to możesz być pewna, że to nie jest dla niego wyłącznie przelotny romans.

warto przeczytać:  Jak jeździć bezpiecznie, zgodnie z przepisami i znakami drogowymi?

Okazuje Ci zainteresowanie

Gdy nam na kimś zależy, to interesujemy się tym jak się czuje, jak minął mu dzień, jakie ma plany na wakacje, weekend, z kim się spotyka itd. Gdy widzisz, że mężczyzna, z którym się spotykasz zadaje Ci dużo pytań, interesuje się tym co Cię otacza, chce wiedzieć co robisz w wolnym czasie, gdy nie spędzasz go z nim, to znak, że jesteś dla niego ważna. Jeśli przy tym podchodzi emocjonalnie do Twoich relacji, wykazuje chęć pomocy, szuka rozwiązań problemów, które Cię spotykają, to znaczy, że jest już zaangażowany w Waszą relację.

Snuje wspólne plany

Żaden mężczyzna, który spotyka się z kobietą tylko dla zabawy nie będzie snuł dalekosiężnych planów z jej udziałem. Gdy Twój partner wspomina o wspólnym mieszkaniu, opowiada o swoich planach pytając Cię o zdanie, a przy tym liczy się z Twoją opinią, to jest to jasny sygnał, że traktuje Waszą relację serio i myśli o niej jak o poważnym związku.

Kubek z czarną i białą kawą trzymane w dłoniach

Mówi o założeniu rodziny

Oczywiście wspólne mieszkanie, dobry kontakt z rodziną i przyjaciółmi partnera, ani nawet jego troska i zainteresowanie nie jest stuprocentową gwarancją na to, że będziecie żyli razem długo i szczęśliwie. Tak na prawdę nic nie da Ci takiej gwarancji, jednak sytuacja, w której Twój ukochany rozmawia z Tobą na temat założenia rodziny, wspomina o tym, że chciałby mieć dzieci, jest najlepszym dowodem na to, że Wasz związek wszedł w bardzo poważną fazę. Nawet jeśli nie poprosił Cie jeszcze oficjalnie o rękę, a Ty niecierpliwie na to czekasz, to możesz być spokojna, Toje marzenia najprawdopodobniej w końcu się ziszczą.

warto przeczytać:  Co mężczyzn denerwuje w kobietach? 5 cech i zachowań, których nie lubią mężczyźni

Na wszystkie opisane przez nas sygnały świadczące o gotowości do wejścia w poważną relację warto zwracać uwagę, jednak najważniejsza jest szczera rozmowa. Jeśli czujesz się niepewnie, masz wątpliwości co do tego, czy mężczyzna, z którym się spotykasz traktuje Cię poważnie, to po prostu mu o tym powiedz. Nie da się budować związku, jeśli dwoje ludzi nie komunikuje sobie swoich potrzeb i nie dzieli się ze sobą swoim obawami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

porady, artykuły, ciekawostki ...czytając przy kawie