Po czym poznać, że mężczyzna jest gotowy na poważny związek?

autor Karina Hirsz
0 komentarz 195 razy czytano

Zaangażowanie się w poważny związek to niełatwa decyzja, gdyż wiąże się z pewnymi zobowiązaniami wobec drugie osoby. Istnieje stereotyp, że to mężczyźni mają większą trudność z podjęciem tej decyzji, a kobiety z niecierpliwością oczekują jakiejś konkretnej deklaracji, oświadczyn lub ślubu. Jeśli więc mężczyzna nie jest zbyt wylewny i nie dzieli się z partnerką swoją wizją przyszłości, to skąd kobieta może wiedzieć, czy jest gotowy na poważny związek?

Przedstawia Cię rodzinie i przyjaciołom

Tak naprawdę pierwszym poważnym krokiem jest przedstawienie swojej drugiej połówki swoim najbliższym. To bardzo stresująca sytuacja, gdyż chcemy, aby rodzina zaakceptowała nasz wybór, a najlepiej, gdy okaże się, że oprócz akceptacji zrodziła się również sympatia. Jeśli więc mężczyzna decyduje się na ten krok i robi wszystko, byś dobrze czuła się w towarzystwie ważnych dla niego osób, jednocześnie pokazując, że jesteś dla niego kimś szczególnym, to możesz być pewna, że to nie jest dla niego wyłącznie przelotny romans.

Okazuje Ci zainteresowanie

Gdy nam na kimś zależy, to interesujemy się tym jak się czuje, jak minął mu dzień, jakie ma plany na wakacje, weekend, z kim się spotyka itd. Gdy widzisz, że mężczyzna, z którym się spotykasz zadaje Ci dużo pytań, interesuje się tym co Cię otacza, chce wiedzieć co robisz w wolnym czasie, gdy nie spędzasz go z nim, to znak, że jesteś dla niego ważna. Jeśli przy tym podchodzi emocjonalnie do Twoich relacji, wykazuje chęć pomocy, szuka rozwiązań problemów, które Cię spotykają, to znaczy, że jest już zaangażowany w Waszą relację.

Snuje wspólne plany

Żaden mężczyzna, który spotyka się z kobietą tylko dla zabawy nie będzie snuł dalekosiężnych planów z jej udziałem. Gdy Twój partner wspomina o wspólnym mieszkaniu, opowiada o swoich planach pytając Cię o zdanie, a przy tym liczy się z Twoją opinią, to jest to jasny sygnał, że traktuje Waszą relację serio i myśli o niej jak o poważnym związku.

Kubek z czarną i białą kawą trzymane w dłoniach

Mówi o założeniu rodziny

Oczywiście wspólne mieszkanie, dobry kontakt z rodziną i przyjaciółmi partnera, ani nawet jego troska i zainteresowanie nie jest stuprocentową gwarancją na to, że będziecie żyli razem długo i szczęśliwie. Tak na prawdę nic nie da Ci takiej gwarancji, jednak sytuacja, w której Twój ukochany rozmawia z Tobą na temat założenia rodziny, wspomina o tym, że chciałby mieć dzieci, jest najlepszym dowodem na to, że Wasz związek wszedł w bardzo poważną fazę. Nawet jeśli nie poprosił Cie jeszcze oficjalnie o rękę, a Ty niecierpliwie na to czekasz, to możesz być spokojna, Toje marzenia najprawdopodobniej w końcu się ziszczą.

Na wszystkie opisane przez nas sygnały świadczące o gotowości do wejścia w poważną relację warto zwracać uwagę, jednak najważniejsza jest szczera rozmowa. Jeśli czujesz się niepewnie, masz wątpliwości co do tego, czy mężczyzna, z którym się spotykasz traktuje Cię poważnie, to po prostu mu o tym powiedz. Nie da się budować związku, jeśli dwoje ludzi nie komunikuje sobie swoich potrzeb i nie dzieli się ze sobą swoim obawami.

podobne artykuły

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria