Jak zakończyć flirt w pracy, by nie zranić uczuć drugiej osoby?

autor Jadwiga Frycz
4 komentarze 1,8k razy czytano

Flirt w pracy może zaczynać się niepozornie i niespodziewanie, być przelotny albo przerodzić się w prawdziwie uczucie. Niestety może też zwiastować kłopoty i skończyć się bardzo niemiło. Zastanawiasz się jak zakończyć flirt w pracy i wyjść z tego z twarzą nie raniąc przy tym drugiej osoby?

Jakie są oznaki flirtu w pracy?

Flirt w pracy często rozpoczyna się podobnie. Pojawia się ktoś, kto nam się podoba i zaczynamy się zastanawiać, jak zainteresować kolegę z pracy, żeby znajomość mogła się rozwinąć. Widoczna jest nić sympatii, zainteresowania, które z czasem przerodzić się może w coś więcej.

Następnie pojawiają się codzienne rozmowy, wspólne picie kawy, ukradkowe uśmiechy. Dla niektórych może to być wręcz zaproszenie do czegoś więcej, nawet do romansu. Ważne jest, żeby właściwie odczytać intencje drugiej osoby i nie dopuszczać do przekroczenia pewnej granicy, za którą mogą zacząć się problemy.

Dlaczego ludzie decydują się na flirt w pracy?

Pracownicy decydują się na flirt ze względu na:

  • zauroczenie współpracownikiem,
  • poszukiwania drugiej połówki,
  • chęć przełamania rutyny i pozbycia się nudy,
  • dokuczającą samotność.

Warto podkreślić, że flirt w pracy może, ale niekoniecznie musi wiązać się z zauroczeniem lub nawet miłością. Często jednak dochodzi do nich na imprezach firmowych i wyjazdach integracyjnych, których klimat pozwala na większy luz.

Jak zakończyć flirt w pracy?

Flirt w pracy może być okazjonalny albo trwać dłuższy czas i przeradzać się w coś więcej. Czasami bywa również tak, że ta powstała relacja zaczyna nam ciążyć i chcemy z niej zrezygnować, nie raniąc uczuć drugiej strony. Pytanie brzmi jak przerwać flirtowanie?

Przede wszystkim warto zakończyć go szybko i definitywnie, nie pozostawiając złudzeń, że ten flirt może jeszcze trwać. Ważne jest, aby być konsekwentnym w swoich postanowieniach i nie dopuszczać do ponownego nawiązania więzi. Jednocześnie, nie można pozwalać sobie na zachowania złośliwe, czy takie, które mogłyby zranić uczucia byłej sympatii.

Warto również przejść jedynie na stopę zawodową, a wszelkie rozmowy ograniczać jedynie do tych faktycznie związanych z pracą i obowiązkami służbowymi. W innym przypadku druga osoba może źle odebrać nasze zachowanie i w dalszym ciągu pozwalać sobie na różnego rodzaju podteksty, których chcemy już unikać.

Jakie są konsekwencje flirtu w pracy?

Konsekwencje flirtu w pracy mogą być zarówno pozytywne, jak i negatywne. Do plusów sytuacji można zaliczyć większą pewność siebie, brak nudy, przełamanie rutyny, a w wyjątkowych sytuacjach nawet możliwość znalezienia partnera. Inaczej sytuacja wygląda u osób będących w stałych związkach.

Kiedy mąż lub partner dowie się o flircie, może poczuć się mocno urażony. Na pewno nadszarpnięte zostanie zaufanie, a w skrajnych przypadkach flirt w pracy może nawet zakończyć dotychczasowy związek. Dobrze więc odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto do tego dopuszczać i ryzykować zakończeniem miłości.

Flirty w pracy był, jest i będzie. Dobrze jest jednak podejść do tematu z głową, znać swoje granice i wiedzieć, kiedy należy się wycofać, żeby nie zranić uczuć drugiej osoby.

podobne artykuły

4 komentarze

Arek Kowal 28 listopada 2022 - 09:06

Nooo, ciężki temat. Ja nie polecam takich sytuacji w miejscu pracy. Może wydawać się interesująco, ale może to zepsuć relację w pracy… i to nie tylko osobom zaangażowanym. Mówić można oczywiście wszystko, ale pamiętajmy, żeby nie pójść o ten krok za daleko.

odpowiedz
Kasiula 1 grudnia 2022 - 10:02

A po co w ogóle flirtować jak ma się chłopaka czy męża? Przecież to bardzo źle świadczy o tej osobie. A później są płacze i lamenty, że jedna z drugą zostały same. A to wszystko na własne życzenie…

odpowiedz
lilka 11 stycznia 2023 - 08:18

Jak? Szybko! A najlepiej w ogóle nie zaczynać romansu. W pracy się pracuje i kropka!

odpowiedz
Femme 4 lipca 2023 - 03:33

To fakt, czasami druga strona może poczuć coś więcej bo się pomyliła i źle odczytała znaki. I nagłe wycofanie jednej strony zawsze oznacza cierpienie drugiej. Jeżeli tak się zdarzyło aby nie cierpieć unikam osoby która się wycofała ale nie demonstracyjnie tylko tyle co konieczne. Szukam nowego zajęcia.

odpowiedz

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria