Gdzie kupować w internecie? Allegro, AliExpress…?

autor Jagoda Nosek
0 komentarz 316 razy czytano

Gdzie najlepiej robić zakupy w internecie? Czy zakupy online są bezpieczne i o czym warto pamiętać przed dokonaniem płatności? Przedstawiamy listę najpopularniejszych stron, na których można kupić elektronikę, meble, dekoracje, ubrania i wiele innych przedmiotów codziennego użytku. Sprawdź, co warto wiedzieć o każdej z nich.

Jak kupować na AliExpress?

AliExpress to chińska firma będąca odpowiednikiem polskiego Allegro. Można na niej znaleźć produkty z różnych kategorii, m.in. elektronikę, ubrania, dekoracje, akcesoria sportowe czy pielęgnacyjne. Największą zaletą tej strony jest cena produktów, które są dużo tańsze niż ich polskie odpowiedniki. Jednak zamawiając na AliExpress, musisz liczyć się z tym, że na swoją przesyłkę będziesz czekać około miesiąca. Zatem czy warto zamawiać na tej stronie? Jak dokonywać tam zakupu i czy jest to bezpieczne?

Jak kupować na AliExpress radzi subasta.pl, serwis, na którym można znaleźć wiele praktycznych wskazówek dotyczących technologii i internetu. Przeczytasz tam m.in. o tym, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić oceny sprzedających, ponieważ bardzo często produkty zamawiane na AliExpress, znacznie odbiegają od swojego opisu na stronie sprzedawcy. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić, co na ich temat piszą inni użytkownicy.
Wiele osób zastanawia się także, co w sytuacji, gdy paczka z Chin nie dojdzie? W końcu musi pokonać długą drogę, więc może się gdzieś zapodziać. Bez obaw! Zawsze możesz zgłosić przesyłkę, która do ciebie nie dotarła i najczęściej AliExpress zwróci ci za nią pieniądze.

Zakupy na Allegro

Jedną z największych platform handlowych w Polsce jest Allegro. Jak kupować na tej stronie i o czym warto pamiętać przed zakupem? Przede wszystkim po wybraniu produktu, który chcesz kupić, dokładnie przeczytaj regulamin sprzedawcy. Bardzo często znajdują się w nim reguły płatności, np. informacje o tym, że sprzedawca czeka na wpłatę maksymalnie 7 dni. Warto również zwrócić uwagę na opinie o sprzedawcy, które pomogą ci osądzić czy masz do czynienia z uczciwą osobą.

A czy trzeba mieć konto na Allegro, aby dokonywać tam zakupów? Nie, na Allegro możesz kupować bez logowania. Jednak tylko zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych funkcji i korzyści.

Gdzie kupować w internecie? – serwisy ogłoszeniowe

Jeśli nie lubisz wydawać majątku na meble czy inne przedmioty codziennego użytku, rób zakupy na serwisach ogłoszeniowych. Sprzedajemy.pl czy OLX to dwie najpopularniejsze strony internetowe, na których możesz kupić nowe i używane przedmioty. Meble, narzędzia, instrumenty, a nawet ubrania są tam dużo tańsze niż w sklepach. A jak dokonywać zakupu na takich stronach i o czym pamiętać? W ogłoszeniach zazwyczaj znajdziesz dokładny opis produktu, a także telefon kontaktowy lub mail do osoby sprzedającej. Zazwyczaj zakupiony przedmiot musisz odebrać osobiście, choć niektóre osoby zgadzają się na wysłanie towaru na koszt kupującego.

amazon-jak-robic-zakupy-online

Jak kupować na Amazon?

Amazon to największy na świecie sklep internetowy, który również w Polsce zyskał dużą popularność. Na tej stronie można znaleźć liczne wyprzedaże, promocje, a przede wszystkim produkty, które są niedostępne w naszym kraju. W przeciwieństwie do AliExpress paczki z Amazon dostarczane są dość szybko, a te, których wartość przekracza 39 euro, wysyłane są za darmo.

Jak kupować na Amazon? To bardzo proste, wystarczy utworzyć tam swoje konto, podać wszystkie niezbędne dane i zapłacić za wybrany produkt. Co ważne, płatności możesz dokonać zarówno w euro, jak i złotówkach, jednak w tym drugim przypadku musisz liczyć się z kosztami przewalutowania.

podobne artykuły

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria