Jak korzystać z Instagrama?

autor Paula Roztocka
0 komentarz 245 razy czytano

Instagram z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Korzystają z niego nie tylko amatorzy, ale również profesjonaliści, którzy chcą zaprezentować w tej sposób swoje pasje, usługi czy produkty. Użytkowanie Instagrama głównie odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej, w wersji komputerowej serwis jest mocno okrojony. Co więc warto wiedzieć o Instagramie i jak z niego korzystać?

Czym jest Instagram i jak go założyć?

Instagram to popularny serwis fotograficzny, który powstał w 2010 roku. Jego właścicielem od kilku lat jest Facebook. Obecnie serwis dostępny jest w 33 wersjach językowych. Założenie Instagrama jest proste. Wystarczy ściągnąć aplikację o tej samej nazwie na smartfonie i założyć konto. Do tego niezbędne jest podanie adresu e-mail lub telefonu oraz utworzenie hasła. Jeśli natomiast okaże się, że korzystanie z serwisu nie jest dla ciebie, możesz tymczasowo profil wyłączyć lub posunąć się o krok dalej. Dostępna jest opcja całkowitej rezygnacji z serwisu, jak usunąć konto na Instagramie przeczytasz na doradztwo.net.

Instagram – dla kogo?

Instagram jest właściwie dla każdego. Osoby, które mają na serwisie konto, mogą publikować zdjęcia, zamieszczać filmiki, tworzyć i udostępniać relacje, które znikają po upływie 24 godzin czy prowadzić transmisje. Instagramerzy mogą nie tylko rozpowszechniać swoje treści, możliwe jest również reagowanie na to, co publikują inni, można dać temu wyraz, zostawiając komentarz lub dając „serduszko”.

Instagram to platforma fotograficzna, z której korzystają nie tylko amatorzy, chcący podzielić się swoimi zdjęciami czy filmikami. To także potężne narzędzie marketingowe dla blogerów i różnego rodzaju firm. Obecność na Instagramie jest już niemal właściwie obowiązkowa, tak jak kiedyś było z prowadzeniem profili na Facebooku. Możliwe jest prowadzenie konta prywatnego, tylko dla znajomych, publicznego – posty zobaczą wszyscy i każdy będzie mógł profil „obserwować” lub biznesowego. W Polsce z Instagrama korzysta ponad 6 milionów osób.

Jak korzystać z Instagrama?

Zakładając konto na Instagramie, warto wiedzieć, na co należy zwrócić podczas prowadzenia profilu. Nieodłączne dla tego serwisu są hashtagi. Są to słowa oznaczone wcześniej symbolem #. Za ich pomocą zwiększa się zasięg postów. W tej sposób mogą dotrzeć do nich osoby, które nie obserwują danego profilu. W ten sposób oznacza się nie tylko to, co związane jest z tematyką zdjęcia czy filmu, ale też hashtagi dodaje się, biorąc udział w jakimś konkursie, wydarzeniu, promocji itp. W wyszukiwarce Instagrama można sprawdzić, jaką popularnością cieszą się określone hashtagi.

W prowadzeniu Instagrama bardzo ważne są też interakcje. Należy zadbać o budowanie społeczności, szczególnie jeśli dopiero zaczyna się przygodę np. z blogowaniem. Konieczna jest również regularna aktywność. Brak postów z pewnością nie wpłynie na naszą popularność. Zadbać trzeba też o jakość wystawianych zdjęć i treści. Muszą być one atrakcyjne dla Instagramerów. Powinny przyciągać jakimś ciekawym efektem na zdjęciu, kompozycją, świetnym tekstem. Największą popularność na Instagramie odnoszą te osoby, które mają spójne i dopracowane pod każdym względem profile.

podobne artykuły

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria