Jak się nie ubierać, będąc plus size?

autor Ewa Marczak
0 komentarz 594 razy czytano

Kobiety noszące większe rozmiary muszą starannie dobierać ubrania, tak by optycznie modelować swoją sylwetkę. Dzisiaj omówimy temat tego, jak się nie ubierać będąc plus size i o których elementach garderoby, mimo że modnych, lepiej zapomnieć.

Nie zakładaj ciasnych ubrań będąc plus size

Wiele kobiet, które walczą z nadprogramowymi kilogramami, chcąc błyskawicznie i optycznie wyglądać smuklej, sięgają po ubrania w mniejszym rozmiarze. Niestety nie sprawią one, że figura nabierze pożądanego kształtu, a wręcz przeciwnie. Zbyt ciasne ciuchy będą się wbijać w ciało, podkreślać istniejące fałdki lub wręcz tworząc nowe. Kobiety plus size powinny wybierać ubrania w swoim rozmiarze, w których nie dość, że będą wyglądać lepiej, to też będą one wygodniejsze.

Kobiety puszyste nie powinny zakładać ubrań z niskim stanem

Kobiety puszyste zdecydowanie powinny zapomnieć o ciuszkach z niskim stanem. Nie dość, że podkreślą one wszystkie niedoskonałości figury, to jeszcze spotęgują wrażenie masywności ciała. Lepszą opcją dla pań plus size będą ubrania posiadające wyższy stan, który wymodeluje talię.

Mocno ozdobione ubrania a plus size

Będąc plus size lepiej unikać mocno ozdobionych ubrań, które przykuwają wzrok do partii ciała, które chcemy zamaskować. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest wybór klasycznych ciuchów, niż tych, które zdecydowanie się wyróżniają. Prosty krój i minimalizm w zdobieniach to coś, na co postawić powinny puszyste kobiety.

Oversize a kobiety puszyste

Posiadaczki ponadprogramowych kilogramów nie powinny także wybierać zbyt dużych ubrań. Zamiast zamaskować mankamentów figury, oversizowe ciuchy dodadzą sylwetce masywności, przez co będzie ona sprawiała wrażenie większej, niż jest w rzeczywistości. Drogie panie, pamiętajcie o wyborze ubrań w swoim rozmiarze, koniecznie je wcześniej przymierzając, tak by mieć pewność, że wszystko dobrze leży.

Kobiety plus size powinny unikać krótkich spódniczek

Krótkie spódnice, spodenki czy szorty mogą niekorzystnie podkreślać partie ciała, którymi kobiety plus size rzadkie kiedy chcą się pochwalić. Zdecydowanie lepszą praktyką jest wybór dłuższych ubrań — midi lub maxi, które wydłużą sylwetkę i wyrównają proporcje.

Poziome paski poszerzają puszyste kobiety

Poziome paski na ubraniach sprawiają, że sylwetka zostaje poszerzona, a to jest zabieg, którego panie plus size zdecydowanie chcą uniknąć. Najlepszym wyborem są stroje gładkie, jednak jeśli kobieta puszysta chce postawić na wzory, to najlepiej niech będą to pionowe pasy, które optycznie wyszczuplą figurę.

Mimo że modą należy się bawić, warto dobierać ubrania odpowiednio do swojej figury. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom, kobiety plus size zdecydowanie łatwiej skompletują swoją garderobę. A jakie jest Wasze zdanie na temat garderoby u kobiet plus size? Stosujecie modowe triki czy nosicie wszystko, co się Wam podoba?

podobne artykuły

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria