Konto w banku i premia na zakupy, czyli najpopularniejsze promocje bankowe

autor Iwona Jakubowska
3 komentarze 468 razy czytano

Zakładanie kont bankowych czy kupowanie oferowanych przez banki produktów stało się codziennością (prawie) każdego z nas. Niewiele osób jednak wie, że podczas korzystania z usług bankowych można dodatkowo zarabiać, jak i osiągać inne korzyści, wykorzystując promocje bankowe. Wyjaśniamy, czym są oraz jakie rodzaje najczęściej oferowane są przez polskie banki.

Czym są promocje bankowe?

Promocje bankowe można ogólnie zdefiniować jako korzyść (finansową lub w postaci nagrody rzeczowej), którą odnosi się, wybierając określony produkt w danym czasie przy spełnianiu z góry nałożonych przez bank warunków. Najczęściej odnoszą się one do kont bankowych, kart debetowych czy kredytowych, lokat oraz nieco rzadziej kredytów. Celem banku organizującego promocję jest przyciągnięcie nowych klientów. W ostatnich czasach reklamy stają się mało efektywne, dlatego należy sięgać po inne metody znalezienia nabywców. Dodatkowo koszty tego typu działania zazwyczaj są korzystniejsze dla banków, niż klasyczne działania reklamowe. Kolejnym z plusów jest zaoferowanie korzyści klientowi, co oznacza, że zarówno on, jak i instytucja osiągają benefity. Jakie są najpopularniejsze oferty? Promocje bankowe przeglądaj w serwisie zgarnijpremie.pl, znajdziesz tam najbardziej aktualne propozycje banków. Ogólnie opisaliśmy je poniżej.

Jakie są najpopularniejsze promocje bankowe?

Jak wspomniano wcześniej, najczęstszymi formami nagród w promocjach bankowych są pieniądze oraz nagrody rzeczowe. W kwestii wynagrodzenia pieniężnego warto podkreślić, że może być to nawet kilkaset złotych, które wypłacone są w gotówce lub przelewem na konto bankowe. Środki te wydatkowane mogą być na dowolny cel. Dodatkowo wiele banków swoim klientom oferuje nagrody rzeczowe o wysokiej wartości Mogą być to np. smartwatche, tablety, telefony komórkowe. Niektóre z nich oferują także vouchery, karty podarunkowe do sklepów, platform cyfrowych, serwisów streamingowych czy instytucji kulturalnych, a także na popularne ostatnio e-konsultacje medyczne. Ofiarowany może być także darmowy dostęp do wysokiej jakości aplikacji i usług np. Gdzie jest dziecko. Prócz tych dwóch korzyści banki mogą także proponować swoim nowym klientom:

  • udział w systemie cash back, który polega na zwrocie określonego procenta kwoty wydanej w danym sklepie,
  • korzystniejsze oprocentowanie – decydując się na skorzystanie z promocji bankowej, bardzo często liczyć można na wyższe dochody uzyskane z lokaty bądź niższe koszty zobowiązania zaciągniętego, podczas czasu trwania oferty specjalnej określonego banku,
  • zwrot kosztów poniesionych podczas korzystania z określonego produktu bankowego np. opłat za dokonane przelewy czy wypłaty z bankomatów.

Ciekawą propozycją są także programy lojalnościowe. Warto zaznaczyć, że z promocji bankowych korzystać mogą nie tylko nowi kliencie danej instytucji. Korzyści można osiągać, polecając dane produkty innym klientom. Wiele banków decyduje się uhonorować nagrodą osobę, która poleciła w danym czasie innej skorzystanie z określonego produktu bankowego lub usług określonej instytucji.

Na co uważać, korzystając z najpopularniejszych promocji bankowych?

Wiele osób nie korzysta z promocji bankowych ze względu na obawy związane z wyłudzaniem danych osobowych. Warto podkreślić, że proceder ten nie jest stosowany przez placówki bankowe, jest on niezgodny z prawem. Kolejną z obaw jest ryzyko kosztów, związanych z korzystaniem z promocji. Zazwyczaj klient nie ponosi żadnych, ponieważ udział w specjalnej ofercie ma być dla niego korzyścią. O czym należy jednak pamiętać, korzystając z bankowych promocji i jak ich uniknąć? Przede wszystkim bardzo ważne jest dokładne przekalkulowanie zysków oraz kosztów, które ponoszone będą w późniejszym czasie. Dodatkowo bardzo ważne jest poznanie wszelkich obowiązków, które należy spełniać, by móc korzystać ze specjalnej oferty. Niezwykle istotny jest także czas, przez jaki na usługobiorcy ciążą dane powinności. Warto także zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju zgody marketingowe, które akceptuje się, przystępując do oferty specjalnej. Pozwalają one na kontakt podmiotów współpracujący z bankiem określonymi kanałami. W oczach niektórych osób mogą one uchodzić za nachalne i utrudniające życie, jednak w wielu przypadkach nie można ich wycofać przed zakończeniem czasu trwania oferty specjalnej. Co najważniejsze – wzięcie udziału w danej promocji bankowej musi być przemyślane i dokładnie przeanalizowane, tylko w takim przypadku ma się możliwość osiągnięcia korzyści na najpopularniejszych ofertach specjalnych.

podobne artykuły

3 komentarze

Borys 7 grudnia 2021 - 13:28

Sam korzystałem tylko z cash back, fajnie dowiedzieć się o innych metodach na szybką kaskę :D

odpowiedz
Lokata 15 grudnia 2021 - 12:34

Pamiętam, że konta zakładałam zawsze wtedy, gdy dawały profity. Jak dla mnie to dzisiaj must have. Skoro jeden bank daje mi kilka stów za to, że zakładam konto, to idę w to! Oczywiście nie pomijam porównania warunków, w tym o zgrozo! Opłat! Ale prezent na start jest przekonujący!

odpowiedz
Samara 19 maja 2022 - 12:39

Tak, dzisiaj to ino prezentem się można zadowolić, bo zarobku z lokat nie ma żadnego…

odpowiedz

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria