Jak wybrać buty ślubne? Jaki kolor, jaki obcas butów do ślubu?

autor Alina Majcher
0 komentarz 253 razy czytano

Ślub oraz wesele to niezwykle ważna i wyniosła uroczystość, do której państwo młodzi muszą się bardzo dobrze przygotować. To nie tylko kupno sukni i welonu, ale także butów, które będą częścią naszej ślubnej kreacji. Warto się przy tym temacie zatrzymać, i wiedzieć, w jaki sposób powinno się buty ślubne wybierać i na co zwracać uwagę.

Jak wybierać buty ślubne?

Wybór butów ślubnych nie jest prosty, patrząc na to, jak wiele modeli tego obuwia dostępnych jest na rynku. Istotne jest jednak to, by wybrać je jak najlepiej i dopasować nie tylko do sukni, ale i własnej stopy, aby zapewnić sobie maksymalną wygodę. Panna młoda większość czasu od ślubu po wesele będzie stała, wygodne buty są tutaj więc podstawą. Najlepiej zapoznać się z modelami butów ślubnych dostępnych na wielu stronach internetowych jak https://domodi.pl/buty/buty-damskie/czolenka/buty-slubne, by odpowiednio wcześnie zorientować się na co zwracać uwagę.

Jaki kolor butów do ślubu?

Najbardziej klasycznym kolorem wśród butów ślubnych jest biel, jednak już od kilku lat widoczna jest wyraźna zmiana tej tendencji. Zaraz po bieli dużą popularnością cieszy się kolor écru, ale warto pamiętać, że w przypadku obu tych barw muszą być one idealnie dopasowane do koloru sukni.

Na coraz większe zainteresowanie nie mogą narzekać kolorowe buty. Na rynku można znaleźć propozycje z obuwiem ślubnym w barwie złota i srebra. Dodać do tego można również bardziej intensywne kolory jak czerwień, fiolet, fuksja czy kolor chabrowy. Ciekawą opcją są również tak delikatne i jednocześnie dość neutralne barwy jak pudrowy róż, beż czy nude. Korzyść z takich butów jest taka, że później mogą być wykorzystane do noszenia na inne okazje, nie tylko ten jeden raz w dniu ślubu.

Buty ślubne

Jaki wybrać fason butów ślubnych?

Fason butów także nie pozostaje tutaj bez znaczenia. Najczęściej wybierane są czółenka, zazwyczaj zakończone okrągłym noskiem, ale równie często panny młode wybierają te ze szpicem. Warto również nadmienić, że zdecydowanie lepsze jest obuwie klasyczne z zasłoniętymi palcami, uważane także za eleganckie. Mimo to widać, że coraz więcej kobiet decyduje się na sandały, jako swoje obuwie ślubne. Ważne jest również to, by wybierać styl butów pod kątem tego, w jakim stylu będzie nasza suknia, przy czym im mniej zdobień, tym lepiej w przypadku bogato zdobionych sukien. Gdy nasza kreacja jest prosta i skromna, można pozwolić sobie na większą ekstrawagancję.

Jaka wysokość obcasa butów ślubnych?

Najbardziej klasycznym rozwiązaniem są cienkie dość wysokie szpilki, zazwyczaj mierzące więcej niż 7 cm. Warto jednak pamiętać, że im wyższy obcas i im jest on cieńszy, tym mniej stabilnie się na nim chodzi. Jeżeli na co dzień nie poruszamy się w szpilkach, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie obcas niższy i grubszy, można też zdecydować się na słupek, albo nawet platformę czy koturn. Jeżeli nie czujemy się pewnie na obcasach, z powodzeniem można znaleźć także szeroki wybór butów ślubnych na płaskiej podeszwie w formie balerin.

Jaki materiał butów ślubnych?

To z jakiego materiału będą zrobione buty też ma duże znaczenie. Jeżeli czeka nas spędzenie w butach od kilku do kilkunastu godzin, trzeba zwrócić uwagę na to, by były one oddychające i przewiewne. Najczęściej wybierane materiały to satyna albo skóra. Który z nich jest lepszy? Zdecydowanie jest to skóra, bo jako materiał naturalny jest zdecydowanie bardziej odporny, lepiej dostosowuje się do stopy, a także są o wiele wygodniejsze. Dzięki temu będzie można przestać w nich i przetańczyć całą noc, bez niepotrzebnego męczenia się.

podobne artykuły

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria