Jak mężczyźni okazują uczucia? Po czym poznać zakochanego mężczyznę?

autor Hela Szymek
0 komentarz 390 razy czytano

Mężczyźni rzadko mówią o swoich uczuciach. Płomienne deklaracje miłości uważają często za puste słowa, twierdząc, że prawdziwych uczuć trzeba dowieść czynem a nie gadaniną. Ale w takim razie skąd masz wiedzieć, że on jest w tobie zakochany? W jaki sposób to się objawia?

Kontakt wzrokowy

Jedną z pierwszych i najłatwiejszych do zaobserwowania oznak, że podobasz się mężczyźnie, jest to, że stara się on utrzymywać z tobą kontakt wzrokowy. Innymi słowy, patrzy ci w oczy, kiedy tylko ma okazję. Zwróć też uwagę na jego źrenice, bo – jak głoszą naukowcy – powiększają się one na widok osoby, w której jest się zakochanym.

Miejsca na randkę

Wybór miejsca na randkę rzadko bywa przypadkowy. Najczęściej jest efektem wielu przemyśleń, podliczania za i przeciw, i ogólnie – nieźle się trzeba nagłówkować. A to, jakie miejsce mężczyzna wybierze, wiele mówi o jego stosunku do ciebie. Oczywiście nie jest to zasada, która sprawdza się w dziesięciu przypadkach na dziesięć, ale z reguły zakochany mężczyzna nie wybierze głośnego, zatłoczonego baru z dudniącą muzyką płynącą z głośników.

Będzie raczej wolał miejsce ustronne i spokojniejsze. Nie chodzi tylko o to, że takie miejsca są romantyczniejsze (choć oczywiście gra to również pewną rolę). Istotą tego wyboru jest to, że on naprawdę chce z tobą rozmawiać i słyszeć, co mówisz. Móc skupić się na twoim głosie i słowach tak, żeby nic mu nie umknęło i żeby nie trzeba było przekrzykiwać się przez gwar i hałas.

zakochana para

Zapoznanie z przyjaciółmi

Jeśli facet zapozna cię ze swoimi przyjaciółmi, to wiedz, że coś się dzieje. Z reguły mężczyzna nie wprowadza do swojego kręgu przyjaciół pierwszej lepszej znajomej – o nie, na takie wyróżnienie trzeba sobie zasłużyć. Więc jeśli zapoznaje cię ze swoją paczką, to może oznaczać, że bardzo przypadłaś mu do gustu i zapewne – nie owijając w bawełnę – chce się tobą pochwalić przed kumplami.

Częste spotkania

Jak często się spotykacie? Okazyjnie? Od święta? Czy może wręcz przeciwnie? Czy możesz odnieść wrażenie, że facet wykorzystuje każdy pretekst, by się z tobą spotkać? Jeżeli każda okazja jest dla niego dobra, by mógł się z tobą zobaczyć choć na chwilę, to najpewniej oznacza, że ujęłaś go za serce.

Kompromisy

Wiesz na pewno, że mężczyźni są uparci. Oni sami tez to wiedzą. Nieuczciwością byłoby, gdyby zaprzeczali. Facet chce w każdym sporze za wszelką cenę dowieść swych racji. To kwestia honoru.

Ale sprawa wygląda inaczej, kiedy jest zakochany po uszy. Wtedy nagle jest otwarty na twoje propozycje i argumenty. Owszem, przedstawi swój punkt widzenia, ale nie będzie się aż tak zacięcie starał postawić na swoim, bo nie chce cię do siebie zrazić. Jeśli bierze pod uwagę twoje zdanie i gotów jest pójść na kompromis tylko po to, by utrzymać z tobą dobre relacje, to znaczy, że jest to dla niego naprawdę sprawa najwyższej wagi.

Podobną oznaką męskiego zakochania jest, jeśli po kłótni potrafi pierwszy wyciągnąć rękę, przeprosić, a nawet – to już w ogóle ewenement – przyznać się do błędu. Jeśli dla ciebie potrafi się na coś takiego zdobyć, to musi mu rzeczywiście wyjątkowo mocno zależeć.

podobne artykuły

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria