porady, artykuły, ciekawostki dla kobiet o modzie, urodzie, miłości

Jak mężczyźni okazują uczucia? Po czym poznać zakochanego mężczyznę?

Miłość i związki 4
zakochana para na polu

Mężczyźni rzadko mówią o swoich uczuciach. Płomienne deklaracje miłości uważają często za puste słowa, twierdząc, że prawdziwych uczuć trzeba dowieść czynem a nie gadaniną. Ale w takim razie skąd masz wiedzieć, że on jest w tobie zakochany? W jaki sposób to się objawia?

Kontakt wzrokowy

Jedną z pierwszych i najłatwiejszych do zaobserwowania oznak, że podobasz się mężczyźnie, jest to, że stara się on utrzymywać z tobą kontakt wzrokowy. Innymi słowy, patrzy ci w oczy, kiedy tylko ma okazję. Zwróć też uwagę na jego źrenice, bo – jak głoszą naukowcy – powiększają się one na widok osoby, w której jest się zakochanym.

Miejsca na randkę

Wybór miejsca na randkę rzadko bywa przypadkowy. Najczęściej jest efektem wielu przemyśleń, podliczania za i przeciw, i ogólnie – nieźle się trzeba nagłówkować. A to, jakie miejsce mężczyzna wybierze, wiele mówi o jego stosunku do ciebie. Oczywiście nie jest to zasada, która sprawdza się w dziesięciu przypadkach na dziesięć, ale z reguły zakochany mężczyzna nie wybierze głośnego, zatłoczonego baru z dudniącą muzyką płynącą z głośników.

warto przeczytać:  4 sygnały poprzedzające rozstanie

Będzie raczej wolał miejsce ustronne i spokojniejsze. Nie chodzi tylko o to, że takie miejsca są romantyczniejsze (choć oczywiście gra to również pewną rolę). Istotą tego wyboru jest to, że on naprawdę chce z tobą rozmawiać i słyszeć, co mówisz. Móc skupić się na twoim głosie i słowach tak, żeby nic mu nie umknęło i żeby nie trzeba było przekrzykiwać się przez gwar i hałas.

zakochana para

Zapoznanie z przyjaciółmi

Jeśli facet zapozna cię ze swoimi przyjaciółmi, to wiedz, że coś się dzieje. Z reguły mężczyzna nie wprowadza do swojego kręgu przyjaciół pierwszej lepszej znajomej – o nie, na takie wyróżnienie trzeba sobie zasłużyć. Więc jeśli zapoznaje cię ze swoją paczką, to może oznaczać, że bardzo przypadłaś mu do gustu i zapewne – nie owijając w bawełnę – chce się tobą pochwalić przed kumplami.

Częste spotkania

Jak często się spotykacie? Okazyjnie? Od święta? Czy może wręcz przeciwnie? Czy możesz odnieść wrażenie, że facet wykorzystuje każdy pretekst, by się z tobą spotkać? Jeżeli każda okazja jest dla niego dobra, by mógł się z tobą zobaczyć choć na chwilę, to najpewniej oznacza, że ujęłaś go za serce.

warto przeczytać:  Co mężczyzn denerwuje w kobietach? 5 cech i zachowań, których nie lubią mężczyźni

Kompromisy

Wiesz na pewno, że mężczyźni są uparci. Oni sami tez to wiedzą. Nieuczciwością byłoby, gdyby zaprzeczali. Facet chce w każdym sporze za wszelką cenę dowieść swych racji. To kwestia honoru.

Ale sprawa wygląda inaczej, kiedy jest zakochany po uszy. Wtedy nagle jest otwarty na twoje propozycje i argumenty. Owszem, przedstawi swój punkt widzenia, ale nie będzie się aż tak zacięcie starał postawić na swoim, bo nie chce cię do siebie zrazić. Jeśli bierze pod uwagę twoje zdanie i gotów jest pójść na kompromis tylko po to, by utrzymać z tobą dobre relacje, to znaczy, że jest to dla niego naprawdę sprawa najwyższej wagi.

Podobną oznaką męskiego zakochania jest, jeśli po kłótni potrafi pierwszy wyciągnąć rękę, przeprosić, a nawet – to już w ogóle ewenement – przyznać się do błędu. Jeśli dla ciebie potrafi się na coś takiego zdobyć, to musi mu rzeczywiście wyjątkowo mocno zależeć.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

porady, artykuły, ciekawostki ...czytając przy kawie