Bluzka dla gruszki, jabłka, klepsydry – jak dobrać bluzkę do figury?

autor Jagoda Nosek
0 komentarz 410 razy czytano

Każda z nas jest inna, mamy różne gusta, urodę, a także kształt figury. Łączy nas jedno ― wszystkie chcemy wyglądać i czuć się piękne. Aby to osiągnąć, warto dowiedzieć się jaki fason bluzki jest odpowiedni dla naszej sylwetki.

Podstawowe typy damskiej figury

Zanim zaczniemy dopasowywać bluzki do naszego ciała, warto zorientować się jaki typ figury posiadamy. Pierwszy kształt to tzw. jabłko, które charakteryzuje się sporym biustem i ramionami oraz szerokimi biodrami bez wcięcia w talii. Kobiety o tym typie figury mają skłonności do tycia, podobnie jak gruszki, które z kolei charakteryzuje mały biust i zaokrąglone uda. Trzeci typ figury to klepsydra, czyli wymarzona sylwetka każdej kobiety ― pełne biodra i biust, oraz wcięcie w talii. Można wyróżnić także kobiety o chłopięcym ciele, których kształty są proste i jednolite.

To tylko podstawowe typy damskiej sylwetki, wiele kobiet posiada ciało będące połączeniem różnych kształtów. Sukces to dobrać nasze bluzki tak, aby bez względu na figurę wyglądały olśniewająco, a do tego maskowały niedoskonałości. Bluzki damskie dla każdego typu figury ma w swojej ofercie modbis.pl/pol_m_Bluzki-damskie-101.html, wystarczy zajrzeć tam, aby się o tym przekonać.

bluzki-dla-każdej-figury

Bluzka dla kobiet o figurze gruszki

Przy tym typie figury ramiona są nieco drobniejsze niż reszta ciała, dlatego warto dostarczyć im dodatkowych kształtów, np. dzięki bufiastym rękawom, falbanom czy innym zdobieniom. Koniecznie trzeba unikać obcisłych bluzek, które tylko uwydatnią dysproporcje naszego ciała. Dobrze sprawdzą się także nieco luźniejsze i dłuższe koszulki, które zakryją szerokie biodra.

bluzki-dla-gruszki

Idealna bluzka dla jabłka

Kobiety o kształtach tzw. jabłka powinny szczególnie zwracać uwagę, aby dobrze dopasować strój do swojej niezbyt łatwej sylwetki. Bezwzględnie powinny unikać stroju z poziomymi pasami, które tylko poszerzają nasze ciało. A co za tym idzie mogą wybierać bluzki z pionowymi zdobieniami oraz szerszymi rękawami. Warto także postawić na modele rozszerzające się nieco ku dołowi. Dobrze sprawdzą się tutaj także bluzki kopertowe z dodatkowymi wiązaniami, które optycznie wyszczuplą talię.

Jak dobrać bluzkę do figury klepsydry?

Nie ma nic prostszego niż dobranie bluzki dla tego typu figury. Klepsydra to najbardziej pożądany kształt kobiecego ciała, któremu nie mogą oprzeć się mężczyźni. Dlatego dobrze sprawdzą się tu obcisłe, dopasowane bluzki, które wyeksponują naszą idealną sylwetkę. Warto także podkreślić biust, na przykład poprzez dekolt w kształcie litery V. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z jego długością.

bluzki-dla-klepsydry

Która bluzka nada kształtów chłopięcej sylwetce?

Kobiety o prostej, chłopięcej sylwetce muszą włożyć nieco więcej wysiłku w swoją stylizację. Koniecznie powinny wybrać bluzki z falbanami, kieszeniami czy żabotami w okolicy biustu, które optycznie go powiększą. Warto także postawić na modne, letnie kolory, a także kwiatowe motywy na ubraniach.

podobne artykuły

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria