Park linowy to świetny sposób na rodzinną integrację i aktywny wypoczynek. Znamy listę polecanych parków linowych w Polsce!

autor Jagoda Nosek
0 komentarz 191 razy czytano

Parki linowe to forma aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. W większości ofert znajdziemy trasy o różnej trudności, zarówno parki przeznaczone dla maluchów, jak i młodzieży oraz dorosłych ludzi poszukujących mocnych wrażeń. Oto lista najbardziej polecanych parków linowych w Polsce. Sprawdź czy w twojej okolicy znajduje się któryś z nich i zabierz swoją rodzinę na niezapomnianą przygodę.

Czym jest park linowy?

Park linowy to ostatnio jedna z najbardziej popularnych rodzinnych rozrywek na świeżym powietrzu. Jest to konstrukcja linowa, zamontowana najczęściej na drzewach, która służy do bezpiecznej zabawy na wysokościach. Uczestnicy muszą pokonać zawieszone w powietrzu przeszkody. Nad wszystkim czuwają wyszkoleni instruktorzy, więc nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności ani doświadczenia w tej dziedzinie. Większość parków linowych jest dedykowana zarówno dorosłym, jak i młodzieży oraz dzieciom, co sprawia, że jest to znakomita forma aktywnego wypoczynku dla całej rodziny.

park-linowy-dla-dzieci-i-dorosłych

Park linowy Base Camp Istebna

Park linowy Base Camp mieści się w cichej leśnej dolinie w miejscowości Istebna. Jest to znakomite miejsce na odpoczynek po ciężkim tygodniu pracy, a także weekendową wycieczkę z dziećmi. Ten park linowy oferuje również trasę dla maluchów (od drugiego roku życia), o której więcej przeczytasz na http://bcamp.pl/park-linowy/. Ponadto w ofercie znajduje się aż 5 tras o różnym stopniu trudności, 53 przeszkody i łącznie 300 metrów zjazdów kolejką tyrolską!

Leśny park przygody Skalisko

To park linowy mieszczący się w Złotym Stoku na Dolnym Śląsku, a cała powierzchnia parku zajmuje ponad 7 hektarów! Znajdziemy tu zarówno balansujące pomosty, przejścia siatkowe, jak i nieco bardziej ekstremalne przeszkody, typu powietrzny surfing czy tyrolki o łącznej długości 1050 metrów. Rodzinny wyjazd do tego miejsca warto połączyć ze zwiedzaniem Kopalni Złota, oddalonej o kilka metrów od parku linowego.

Park linowy w Rudnicy ― nocne atrakcje

W parku linowym w Rudnicy znajdziemy tyrolki, mosty trzylinowe i birmańskie, zjazd na trapezie czy deskorolkę umocowaną 10 metrów nad ziemią. Jednak do jego największych atrakcji należy możliwość korzystania z parku linowego nocą. Oczywiście odbywa się to przy wcześniejszej rezerwacji na minimum 10 osób.

park-linowy

Park linowy Ablandia Rytro

Jest to park linowy charakteryzujący się pięknym widokiem na Beskid Sądecki. Do jego atrakcji należy aż 6 tras linowych, najtrudniejsza z nich zawiera strzemiona z węzłami i drabinką, a także zejścia po chwytakach wspinaczkowych, dlatego polecana jest osobom mającym dobrą kondycję fizyczną.

Park linowy W Deche

W Deche to ekologiczny park rozrywki i edukacji dla dzieci, w którym znajdziemy również park linowy przeznaczony dla całej rodziny. Jest to świetne rozwiązanie na spędzenie sobotniego popołudnia wśród wiszących mostków, beczek, ławek, a nawet drewnianego krokodyla.

podobne artykuły

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria