Dlaczego kobiety zabijają, czyli 3 najsłynniejsze morderstwa popełnione przez kobiety

autor Ewa Marczak
0 komentarz 450 razy czytano

W historii zbrodni często spotykamy postacie, które przekraczają granice zrozumienia i wywołują zarówno lęk, jak i fascynację. Dzisiaj przyglądamy się sylwetkom kobiet, które swoimi czynami zapisały się na kartach historii jako seryjne morderczynie. Czytaj dalej, a dowiesz się więcej!

Historia Jane Toppan

Jane Toppan, znana jako Jolly Jane, była jedną z najbardziej lubianych pielęgniarek w Cambridge Hospital. Jej przyjazna i optymistyczna osobowość przysporzyła jej sympatii, jednak rzeczywistość była mroczniejsza. Toppan przyznała się do zabicia 31 pacjentów w ciągu dwudziestoletniej kariery, choć podejrzewa się, że liczba ofiar mogła być wyższa. Początkowo Toppan pracowała jako pielęgniarka szpitalna, fałszując dokumentację medyczną pacjentów, aby przedłużyć ich pobyt w szpitalu. Wiele z jej ofiar stanowili starzy i słabi pacjenci, których obciążała nadmiernymi dawkami morfiny lub atropiny, aby obserwować reakcje ich układów nerwowych. Toppan przyznawała, że odczuwała seksualną satysfakcję, trzymając umierających pacjentów w ramionach.Po zwolnieniu ze szpitala Toppan rozpoczęła pracę jako prywatna pielęgniarka. W tym okresie jej ofiarami stawali się nie tylko pacjenci, ale również ludzie z jej osobistego życia. Została aresztowana w 1901 roku i uznana za niepoczytalną w 1902 roku. Ostatecznie trafiła do zakładu dla obłąkanych, gdzie zmarła w 1938 roku.

Elżbieta Batory – Krwawa Hrabina

Elżbieta Batory, urodzona w 1560 roku, jest znana jako jedna z najbardziej okrutnych postaci w historii Węgier. Oskarżona została o torturowanie i mordowanie setek młodych kobiet, a jej zbrodnie były szczególnie okrutne. Według relacji, Batory torturowała ofiary w nieludzki sposób, używając między innymi gorących żelazek i igieł. Choć najbardziej znana jest z legendy o kąpieli we krwi młodych kobiet w celu zachowania młodości, ta część historii jest uważana za mało prawdopodobną. Współcześni badacze sugerują, że wiele z zarzutów mogło być przesadzonych, a jej proces i skazanie były motywowane politycznie, wynikające częściowo z długów króla Macieja II wobec rodziny Batory. Elżbieta Batory zmarła w izolacji w swoim zamku w 1614 roku.

Baba Anujka – od zielarki do seryjnej morderczyni

Baba Anujka, znana też jako Ana di Pištonja, urodzona w 1838 roku, jest niezwykłą postacią w historii kryminalistyki. Początkowo ceniona jako zielarka w Vladimirovac w Serbii, przekształciła się w niesławny przykład seryjnej morderczyni. Wykorzystując swoją wiedzę o ziołach, tworzyła trucizny, najpierw dla mężczyzn unikających służby wojskowej, a później śmiertelne „miłosne eliksiry” dla kobiet chcących pozbyć się mężów. Aresztowana w wieku 90 lat w 1928 roku, stanęła przed sądem i została skazana na 15 lat więzienia, ale zwolniono ją po ośmiu latach. Zmarła dwa lata później, zostawiając po sobie kontrowersyjne dziedzictwo.

Rozważania na temat motywacji i psychologii stojącej za działaniami kobiet, które dokonały tych okrutnych zbrodni, pozostają przedmiotem dyskusji wśród kryminologów i psychologów. Historie te rzucają światło na mroczną stronę ludzkiej natury i przypominają, że przemoc nie zna płci. A Ty, znałeś historię tych kobiet?

podobne artykuły

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria