Flirt w pracy – jak zainteresować kolegę z pracy?

autor Ewelina Liszka
0 komentarz 1,3k razy czytano

Flirt w pracy ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Lecz nawet kobiety, które uważają, że może to negatywnie wpłynąć na relacje w zespole, zmieniają zdanie, gdy poznają kogoś wyjątkowego… A jak zainteresować kolegę z pracy?

  1. Uśmiechaj się i utrzymuj kontakt wzrokowy
  2. Rozmawiaj na neutralne tematy
  3. Pokaż swoje poczucie humoru
  4. Przygotuj drobne niespodzianki
  5. Postaw na współpracę
  6. Zaproś na kawę kolegę z pracy

1. Uśmiechaj się i utrzymuj kontakt wzrokowy

W pracy nie wypada otwarcie flirtować z kolegą zza biurka czy z innego działu, dlatego musisz postawić na dyskretne działania. Zacznij od tego, co zawsze sprawdza się podczas flirtowania z facetami – od nieustannego uśmiechania się oraz zachowania kontaktu wzrokowego.

Gdy zauważysz, że on na Ciebie patrzy, nie odwracaj wzroku – uśmiechnij się do niego, co będzie sygnałem, że darzysz go sympatią. Jeśli sytuacja będzie stale się powtarzać, możesz być pewna, że go zaintrygowałaś. W końcu nie bez powodu też nieustannie na Ciebie zerka.

2. Rozmawiaj na neutralne tematy

Jeśli głównym tematem waszych rozmów będą dokumenty, które trzeba skserować czy zadania, które szef zlecił „na wczoraj”, niełatwo będzie Ci z nim delikatnie flirtować. Dlatego gdy tylko to możliwe, zaczynaj rozmowy na neutralne tematy. Czym się interesuje, co robi po pracy, jakie filmy ogląda. Cokolwiek, co nie jest związane z pracą i jednocześnie nie zostanie uznane za nachalne. Ot, towarzyska pogawędka, podczas której cały czas pamiętaj o punkcie pierwszym – uśmiechu i kontakcie wzrokowym.

warto przeczytać:  Niebezpieczny flirt - gdzie kończy się flirt a zaczyna zdrada? Czy flirt to zdrada?

3. Pokaż swoje poczucie humoru

Większość badań dowodzi, że mężczyźni cenią w kobietach poczucie humoru. Dodatkowo dla wielu z nich kobiecy śmiech jest seksowny, dlatego staraj się robić to jak najczęściej – szczególnie, jeśli on powie coś zabawnego. Możesz go również uraczyć anegdotkami, które pokazują Twój dystans do siebie, to, że każdą sytuację potrafisz obrócić w żart. Dzięki temu będziesz swobodna, wyluzowana i… zaczniesz stale się uśmiechać. A jak widać, podczas flirtowania jest to ważne na każdym z etapów.

4. Przygotuj drobne niespodzianki

Chcesz zaintrygować kolegę z pracy? Przygotowując sobie kawę, zrób od razu drugą – dla niego. Może właśnie w ten sposób uratujesz mu życie, bo ślęczy nad trudnym zadaniem? Z pewnością Twój gest nie pozostanie niezauważony. Możesz też zaoferować swoją pomoc i doświadczenie – musisz to jednak zrobić w sposób subtelny, nienachalny. A gdy przygotowałaś w domu jakieś słodkie pyszności, nie zapomnij zabrać ich do pracy. Do kawy będą idealnie pasować.

5. Postaw na współpracę

Jeśli tylko masz taką możliwość, zgłaszaj się do pracy przy projektach, w których częścią zespołu jest Twój wybranek. Wspólna praca zbliży Was do siebie, sprawi, że zaczniecie częściej ze sobą rozmawiać, z czasem także na niezobowiązujące tematy. To również sposób na to aby dowieść, że jesteś interesującą osobą, którą warto poznać.

warto przeczytać:  Niebezpieczny flirt - gdzie kończy się flirt a zaczyna zdrada? Czy flirt to zdrada?

6. Zaproś na kawę kolegę z pracy

Ostatni, najbardziej jednoznaczny etap flirtu, to zaproszenie na kawę po pracy. Najlepiej, jeśli swobodnie „wyjdzie” to podczas rozmowy. Dzięki temu będziecie mogli porozmawiać nie tylko na gruncie zawodowym, ale również prywatnym, w luźnijeszej atmosferze. A od takiego zaproszenia na kawę niedaleko jest do pierwszej randki…

podobne artykuły

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria