Jak się oświadczyć? 5 pomysłów na udane zaręczyny

autor Karina Hirsz
0 komentarz 305 razy czytano

Moment oświadczyn jest niezwykle emocjonujący i zapada w pamięć na bardzo długo. Każdy mężczyzna, który zamierza poprosić o rękę swoją ukochaną na pewno nie decyduje się na ten krok pochopnie i sporo czasu poświęca na to, by odpowiednio zaplanować i zaaranżować całe wydarzenie. Jeśli nie masz pomysłu na to, jak się oświadczyć, to zapraszamy do lektury.

Tradycyjne oświadczyny

Jeśli duże znaczenie mają dla Ciebie i Twojej partnerki stare zwyczaje i tradycje, to dobrym pomysłem są zaręczyny w dawnym stylu. Kiedyś, gdy chłopak chciał prosić o rękę ukochaną, najpierw prosił o zgodę jej ojca. Bardziej współczesnym wariantem tego sposobu są oświadczyny w gronie rodziny wybranki. Można zorganizować kolację w eleganckiej restauracji lub mieszkaniu i zaprosić na nią ukochaną i jej najbliższe osoby. Bez wątpienia wymaga to nie lada odwagi i pewności, że odpowiedź będzie pozytywna.

Klasyczne oświadczyny, czyli romantyczna kolacja we dwoje

Wielu mężczyzn wybiera właśnie taką formę, gdyż jest stosunkowo prosta w realizacji, a przy tym istnieje niewielkie ryzyko, że coś pójdzie nie tak. Restauracja, którą wybierzesz może być Waszą ulubioną, która przywołuje miłe wspomnienia, lub zupełnie niecodziennym, eleganckim miejscem idealnym do zadawania tak ważnych pytań. Wszystko zależy od tego, co sam uznasz za stosowne.

Szczyt romatyzmu, czyli oświadczyny przy zachodzie słońca

Co jest bardziej romantycznego od wspólnego oglądania zachodu słońca na plaży? Oczywiście oświadczyny przy zachodzie słońca nad morzem, oceanem lub innym dużym zbiornikiem wodnym. Oczywiście musi dopisać pogoda, bo niebo zasnute deszczowymi chmurami nie tworzy zbyt sprzyjającej scenerii. Wszelkie szczegóły zależą od możliwości i fantazji osoby oświadczającej się, ale w tajemnicy zdradzimy, że kolacja przygotowana w takim miejscu zrobi piorunujące wrażenie na każdej kobiecie.

dłoń mężczyzny i kobiety

Zabierz ją w podróż i poczekaj na odpowiednią chwilę

Zamiast układania w głowie misternych planów, organizowania kolacji czy zwoływania rodziny, postaw na spontaniczność. Niektórzy po prostu kupują pierścionek, gdy są pewni swojej decyzji i czekają na odpowiedni moment na zadanie tego kluczowego dla ich przyszłości pytania. Można wybrać się na wspólny wyjazd w góry lub zagraniczną wycieczkę i gdy tylko nadarzy się okazja, oboje będziecie radośni, okoliczności sprzyjające, a sceneria odpowiednia, uklęknij i spytaj, czy chce spędzić z Tobą resztę swoich dni.

Zaręczynowa niespodzianka

Jeśli Twoja ukochana lubi wyzwania, to taki sposób oświadczyn na pewno jej się spodoba. Wymyśl jakąś grę lub zagadkę, która doprowadzi ją do ukrytego pierścionka zaręczynowego. To może być zabawa wzorowana na popularnych „podchodach”, które polegają na odgadywaniu zagadek ukrytych w różnych miejscach i mających doprowadzić gracza do celu. Miejsce, w którym będzie ukryty pierścionek może być specjalne przygotowane na tę wyjątkową chwilę, wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej.

podobne artykuły

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria