Jaka torebka dla niskiej, puszystej, wysokiej…? Podpowiadamy jak dopasować damską torebkę do sylwetki

autor Alina Majcher
0 komentarz 868 razy czytano

Torebka to jeden z bardziej kobiecych dodatków, bez których żadna z nas nie jest w stanie się obejść. Oprócz jednak takich kwestii jak moda czy nowe trendy, warto również wspomnieć o tym, w jaki sposób wybierać idealną dopasowaną torebkę pod względem naszej sylwetki. Na co zwracać uwagę? Jaka torebka pasuje do jakiej sylwetki?

Jak wielkość torebki wpływa na sylwetkę?

Torebka to nieodzowny atrybut każdej kobiety, mało która z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, że ten jakże istotny dodatek ma duży wpływ na odbiór naszej sylwetki. Jeżeli nieodpowiednio go wybierzemy, kierując się wyłącznie modą, możemy tym samym uwypuklić niedoskonałości swojego ciała. Dobrze dobrana torebka jest w stanie optycznie wysmuklić nasze ciało i złagodzić wszelkie dysproporcje. Rzecz jasna, w ofertach sklepów można znaleźć całe mnóstwo najmodniejszych torebek (wystarczy przejrzeć: domodi.pl/torby-i-plecaki/torebki-damskie), jednak zanim zdecydujemy się za zakup konkretnej, warto wiedzieć, czym się kierować przy jej wyborze. Jaka torebka pasuje do jakiej sylwetki i na co zwracać uwagę.

Jaka torebka dla niskiej i drobnej kobiety?

Drobne filigranowe kobiety odznaczające się niskim wzrostem, powinny bardzo uważać przy doborze torebek. Zbyt duże, znacznie przytłoczą sylwetkę i sprawią, że stanie się ona nieproporcjonalna. Zdecydowanie lepszym wyborem są torebki małe, szczególnie kopertówki, które można nosić w ręku i blisko ciała, zwłaszcza biustu. Dobrze się też sprawdzają wszelkie modele torebek w wersji mini. Torebki z paskami lepiej będzie skrócić lub nosić na ukos – ważna, aby pasek był wąski. Dodatkowo torebki z frędzlami, to jest to, co może dodatkowo podkreślić nasze atuty.

Mała torebka kopertówka

Którą torebkę wybrać dla kobiety puszystej?

Kobiety o puszystych kształtach zdecydowanie powinny wybierać wszelkie torebki w większych rozmiarach, najlepiej żeby były prostokątne, dzięki czemu optycznie wysmukli się sylwetkę. Dobrze się też sprawdzają torebki o podłużnym kształcie. Warto też zwrócić uwagę na zdobienia, które dodatkowo przyciągną uwagę i skupią wzrok głównie na torebce, także w postaci podłużnych pasków. Ważne! Choć duże torebki są tutaj najlepsze, trzeba uważać – te zbyt wielkie mogą sprawić, że nasza sylwetka stanie się jeszcze bardziej tęga. Lepiej więc wybierać torebki większe, ale w średnim rozmiarze.

Torebka średniego rozmiaru

Jaką torebkę powinna wybrać kobieta wysoka?

Jeżeli są to kobiety wysokie i szczupłe, wówczas doskonale sprawdzają się torebki w rozmiarze XXL, czyli te w największym rozmiarze i w dowolnym formacie. W przypadku pań wysokich, postawnych o atletycznej budowie ciała dobrze będą wyglądać zarówno torebki duże, jak i bardzo małe. Należy jednak unikać kopertówek i decydować się raczej na torebki na pasku lub z krótkimi uszami. Zdecydowanie lepiej też, aby wysokie panie wybierały te modele o zaokrąglonym kształcie, ponieważ ze bardziej kwadratowe sprawią, że sylwetka będę wyglądać bardziej kanciasto.

Bardzo duża torebka

Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze torebki?

Rzecz jasna kobieca sylwetka bywa bardzo różna i nie ogranicza się tylko do tych trzech wymienionych. Często można przecież spotkać panie niskie i puszyste, albo wysokie i puszyste. Rozmiar biustu także ma tutaj znaczenie, w tym to, czy poprzez torebkę chcemy go podkreślić czy wręcz odwrotnie – ukryć. Nic więc dziwnego, że wybór torebki powinien być dobrze przemyślany, tak samo jak w przypadku doboru ubrań. Zwracamy uwagę na to, by spodnie czy sukienki pasowały do naszej sylwetki, dobrze jest więc przenieść to spojrzenie także na torebki.

podobne artykuły

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria