Nowoczesne ogrodzenia – co jest modne, co oferują producenci ogrodzeń?

autor Oliwia Jawor
0 komentarz 298 razy czytano

Ogrodzenie spełnia nie tylko rolę bariery pomiędzy światem zewnętrznym, a naszą prywatną przestrzenią. Umiejętnie dobrane jest istotnym elementem dekoracji, staje się wizytówką naszej posesji. Jakie nowoczesne ogrodzenia mają w swojej ofercie producenci, co jest modne?

Jak dobrać ogrodzenie do domu i ogrodu?

Niezależnie od rodzaju ogrodzenia, wybranej stylistyki musimy pamiętać, że powinno spełniać wymogi prawa budowlanego. Budowa ogrodzenia, którego wysokość przekracza 2,2 m wymaga stosownego zezwolenia, a do wysokości 1,8 m musi być pozbawione elementów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla ludzi lub zwierząt.

Ogrodzenie powinno podkreślać charakter i atmosferę naszego domu oraz ogrodu. Dobrze się prezentuje kiedy zbudowane jest z materiałów, które zostały już użyte na naszej działce. Ogrodzenie murowane z cegły lub kamienia idealnie wpasuje się całokształt wystroju, jeśli nasz dom jest zbudowany z takich surowców. Trzeba pamiętać również o doborze odpowiedniej kolorystyki ogrodzenia, tak by komponowało się z odcieniami elewacji czy dachu budynku.

Rynek, w tej branży, oferuje szeroki wybór materiałów, co pozwala na tworzenie dowolnych aranżacji. Dostępne ogrodzenia pozwalają nie tylko odseparować teren ale też podkreślić ogrodową architekturę. Ważne, aby dobrany rodzaj, materiał i kolor ogrodzenia tworzyły spójną stylistkę z całokształtem naszej posesji. Poszukując inspiracji możemy sięgnąć do internetowej oferty, gdzie nowoczesne ogrodzenia prezentuje kostbet.pl. Planując montaż ogrodzenia warto poszukać takich, które będą trwałe, funkcjonalne oraz spełnią nasze oczekiwane walory estetyczne.

Które rodzaje ogrodzeń są obecnie modne?

Popularne kiedyś ogrodzenia z siatki odchodzą już w przeszłość, teraz wizytówką posesji, urządzonych w stylu nowoczesnym, są minimalistyczne ogrodzenia o klasycznej formie. Niewskazane są finezyjne i wyszukane zdobienia, najlepszym rozwiązaniem są ponadczasowe, proste kształty w stonowanej kolorystyce.

ogrodzenie

Kamienne ogrodzenia, wykonane z cegły lub kiedy kamień jest tylko jednym z jego elementów, idealnie sprawdzą się przy budynkach o prostej, tradycyjnej formie. Szeroki wybór cegieł klinkierowych daje szansę na dowolne dopasowanie koloru. Pasjonaci urozmaicania ogrodowej architektury mogą zdecydować się na gazon, który znakomicie nadaje się do wydzielania przestrzeni, spełniając jednocześnie rolę dekoracyjną. Poszczególne elementy ogrodzenia warto wykorzystać jako donicę na kwiaty.

ogordzenie z kamienia

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne ogrodzenie?

Chcąc zachować spójny charakter naszej całej działki musimy wziąć pod uwagę jak urządziliśmy lub planujemy urządzić nasz ogród. Dobrze jeśli ogrodzenie będzie atrakcyjnym tłem dla ogrodowych kompozycji roślinnych. Uniwersalnym rozwiązaniem są płoty drewniane, które integrują się zarówno z miejską jak i wiejską zabudową. Zaletą takiego rozwiązania jest stosunkowo niska cena, trzeba jednak liczyć się z koniecznością regularnej konserwacji i malowania.

Właściwie dobrane ogrodzenie musi być też dopasowane do powierzchni naszej działki. Monumentalne, ciężkie, betonowe mury, chociaż wytrzymałe i solidne, zdecydowanie nie są przeznaczone do małych posesji, ponieważ stwarzają przytłaczające wrażenie.

podobne artykuły

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria