Moda kobiet XXL kiedyś i dzisiaj. Jak zmieniło się podejście do ubrań kobiet XXL?

autor Ewa Marczak
0 komentarz 347 razy czytano

Jeansy czy też sukienka dopasowana do sylwetki kiedyś stanowiły zaledwie marzenie osób noszących rozmiar plus size. Jak zmieniły się ubrania dla kobiet XXL na przestrzeni lat? Sprawdź, jak kiedyś wyglądała moda dla puszystych pań i jakie zaszły w niej zmiany.

Jak wyglądała moda dla kobiet XXL kiedyś?

Jeszcze do niedawna moda dla kobiet plus size nie była tak rozpowszechniona, jak dzisiaj. Na półkach sklepowych można było spotkać ubrania najwyżej w rozmiarze 42. Projektanci nie postrzegali puszystych pań jako grupy docelowej, a przecież nie każda kobieta miała figurę przypominającą kształtem klepsydrę. Przysparzało to wiele problemów z doborem garderoby osobom, które nosiły większe rozmiary niż te standardowe. Moda dla kobiet XXL kiedyś praktycznie nie istniała, w związku z tym panie o nieco krąglejszych kształtach musiały szukać ubrań w ciucholandach lub szafach swoich babć i ciotek, licząc na łut szczęścia. Często niedopasowana odzież odbierała im pewność siebie i utwierdzała w przekonaniu, że noszenie rozmiaru XXL po prostu jest nieatrakcyjne.

Co zmieniło się w modzie damskiej plus size?

Obecnie moda dla pań XXL jest niezwykle bogata i różnorodna. Tę ogromną zmianę należy zdecydowanie zaliczyć na plus. Nareszcie ubrania dla kobiet plus size są dopasowane do typu damskich sylwetek. Dzięki temu puszyste dziewczyny mogą poczuć się tak samo dobrze, jak te szczupłe. W popularnych sklepach określanych jako sieciówki (takich jak H&M i C&A) dostępne są specjalnie kolekcje odzieży tylko dla kobiet puszystych. W ten sposób osoby noszące większe rozmiary również mogą wyglądać stylowo. Powstają też sklepy stacjonarne i internetowe z modą dla kobiet XXL, które wychodzą naprzeciw potrzebom puszystych pań.

Noszenie rozmiaru plus size przestało być wykluczające, ponieważ nawet na wybiegach modowych zaczęły się pojawiać modelki o krąglejszych kształtach. Projektanci otworzyli się na kreowanie odzieży skierowanej do kobiet puszystych, tworząc wiele stylizacji dopasowanych do typów damskich sylwetek. Moda ślubna także stara się spełniać oczekiwania pań plus size. Coraz więcej salonów sukien oferuje specjalne linie kreacji dla osób noszących rozmiar XXL i większy.

Jakie wyzwania stawia moda dla kobiet puszystych?

Moda dla kobiet plus size stawia przed projektantami pewne wyzwania. Nie chodzi tylko o większą ilość materiału, która jest potrzebna do wykonania ubrania, ale przede wszystkim skrojenie go w taki sposób, aby pasowało ono do puszystej damskiej sylwetki. Nie każdy fason sukienki czy też bluzki będzie odpowiedni dla krągłej figury, dlatego wiele propozycji stylizacji dla kobiet plus size znacznie różni od tych skierowanych do szczupłych dziewczyn.

Chociaż kiedyś moda dla kobiet XXL była mocno ograniczona, to obecnie w popularnych sklepach stacjonarnych i internetowych dostępne są kolekcje ubrań specjalnie skierowane do pań noszących większe rozmiary. Nie da się ukryć, że moda dla puszystych zdecydowanie zmieniła się na plus.

podobne artykuły

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria