Jak szybko schudnąć? Jak schudnąć bez wysiłku, diety i efektu jo-jo?

autor Karina Hirsz
0 komentarz 124 razy czytano

Szczupła sylwetka to marzenie wielu osób, niestety nie każdemu z łatwością przychodzi jego spełnienie. Niektórzy próbują coraz to nowszych diet, wyciskają z siebie siódme poty na siłowni, a efekty mimo to są mizerne. Czy jest szansa na to, by schudnąć bez tych wszystkich wyrzeczeń i efektu jo-jo?

Dlaczego diety nie działają?

Przeglądając internet, oglądając telewizję, co chwilę natrafiamy na informacje o kolejnej diecie „cud”. Bardzo często ich skuteczność jest poparta przykładami dziesiątek, a nawet setek osób, które dzięki niej odmieniły swoje życie zrzucając zbędne kilogramy. Zachęceni wspaniałymi efektami innych osób, zaczynamy daną dietę wdrażać w swoje życie. Możemy w ten sposób wypróbować dziesiątki diet i być może w końcu trafimy na tę skuteczną, ale nasz organizm może bardzo źle znosić bycie tego typu testerem. Musimy pamiętać, że każdy organizm jest inny, ma inny metabolizm, może posiadać zróżnicowaną insulinoodporność. Jeśli więc dotychczasowe diety nie dały efektów, to należy skonsultować się z dietetykiem, lub…

Jak schudnąć bez diety

Zanim staniemy w progu gabinetu dietetycznego, warto spróbować wdrożyć w swoje życie kilka zmian. Na naszą wagę wpływ ma nie tylko to, co jemy, ale także nasz styl życia, dlatego trzeba przyjrzeć się problemowi całościowo. Zastanówmy się, jak często jemy na mieście? Czy w naszej diecie często pojawiają się fast foody? Czy większość przyrządzanych przez nas dań jest gotowana czy smażona na dużej ilości tłuszczu? Czy prowadzimy siedzący tryb życia? Odpowiedzi na te pytania są bardzo ważne, gdyż zmieniając podstawowe nawyki żywieniowe i złe przyzwyczajenia, mamy szansę schudnąć bez diety i ogromnego wysiłku.

śniadanie

Jak schudnąć bez wysiłku?

Jest kilka takich rzeczy, które wpływają na organizm każdego z nas, niezależnie od innych zmiennych, które sprawiają, że nie na wszystkich działają te same diety. Stosując się do poniższych rad, powinniśmy zauważyć pozytywne zmiany w swoim organizmie i spadek wagi.

  1. Jedz dużo warzyw i owoców. Zarówno warzywa, jak i owoce mają w sobie dużo błonnika, który sprawia, że rośnie tempo przemiany materii, a do tego wywołuje uczucie sytości, dzięki czemu jemy mniej niż zwykle.
  2. Pij dużo wody. O tym punkcie powinni pamiętać absolutnie wszyscy, nie tylko osoby odchudzające się. Dorosły człowiek powinien wypijać dziennie około 2,5 litra płynów, głównie wody. Dobrym sposobem na poskromienie wilczego apetytu jest wypicie szklanki wody przed każdym posiłkiem, dzięki temu organizm będzie nawodniony, a my zjemy mniej.
  3. Jedz z małych talerzy. Ta rada może się wydawać śmieszna, ale jedząc z małych naczyń mamy wrażenie, że nawet niewielka porcja jest większa niż w rzeczywistości i jemy mniej.
  4. Jedz kilka niewielkich posiłków dziennie. Zarówno jedzenie o stałych porach, jak i spożywanie niewielkich, ale w miarę częstych posiłków (4-5 dziennie) powoduje, że nasz organizm nie magazynuje nic na później. Wszystko, co jemy jest przetwarzane w energię, a nie w tłuszcz.
  5. Jedz zdrowo. To brzmi jak truizm, ale jedzenie nieprzetworzonych produktów, przygotowywanych w odpowiedni sposób (np. danie gotowane zamiast smażonych), rezygnacja z cukrów prostych i nadmiernej ilości tłuszczu, jedzenie warzyw, owoców i orzechów oraz picie wody mogą naprawdę pomóc w walce z nadwagą.

podobne artykuły

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria