Palarnie kawy w Warszawie, lista najpopularniejszych warszawskich palarni kawy

autor Paula Roztocka
1 komentarz 429 razy czytano

Palarnie kawy zyskują na popularności, a to z powodu większego zapotrzebowania na ziarna wysokiej jakości. Coraz więcej osób sięga po kawy speciality, rośnie świadomość na temat wyboru ziaren, metod ich wypalania, alternatywnych form zaparzania itp. To też skłania do częstych zakupów w palarniach kawy. Gdzie w Warszawie znaleźć takie miejsce? Jakie są polecane warszawskie palarnie kawy?

Java Coffee

Palarnia kawy w Warszawie Java Coffee powstała w 2001 roku. W jej ofercie znajduje się wyłącznie Arabica, w większości z segmentu speciality. Co istotne, kawa w tej palarni jest profilowana przez Rafała Kaniewskiego, Mistrza Polski Coffee Roasting z 2018 roku. Java Coffee to dostęp do wysokiej jakości ziaren z różnych krajów, w tym Peru, Rwandy, Etiopii, Kolumbii, Gwatemali, Brazylii czy Hondurasu. Oprócz tego w sklepie internetowym kupić można jeszcze akcesoria do parzenia kawy, np. chemexy, aeropressy, drippery. Nie brakuje też napojów roślinnych, które chętnie dodawane są do kaw zamiast tradycyjnego mleka. Java Coffee oferuje też subskrypcję dla miłośników kawy na okres 3, 6 lub 12 miesięcy.

Manufaktura Kawy

Kolejną warszawską palarnią jest Manufaktura Kawy, która została założona w 2014 roku. Kawa wypalana jest specjalnie na życzenie klientów, dzięki czemu jest świeża, ma wyjątkowy aromat i smak. Sam proces wypalania realizowany jest własnoręcznie w palarni przy wykorzystaniu tradycyjnych metod. Ziarna kaw sprowadzane są nawet z odległych zakątków świata, pochodzą one jedynie ze sprawdzonych plantacji. W ofercie palarni znaleźć można kawy z Brazylii, Ugandy, Peru, Etiopii, Tanzanii, Kenii czy Kostaryki. Ponadto w sprzedaży są akcesoria i urządzenia do parzenia kawy, a nawet kubki i filiżanki ze spodkami.

Hayb Coffee

W samym centrum Warszawy znajduje się palarnia Hayb Coffee, która została założona przez miłośników kawy wysokiej jakości. W jej ofercie znaleźć można ziarna z najdalszych zakątków świata, np. z Gwatemali, Brazylii, Indonezji, Boliwii, Kenii czy Peru. Palarnia Hayb Coffee stawia na jakość, dobór odpowiednich plantacji i sprawdzone metody wypalania. Ponadto firma ta organizuje też szkolenia dla amatorów-miłośników kawy, dla baristów czy osób prowadzących kawiarnie. Hayb Coffee umożliwia także usługę subskrypcji dla wielbicieli ziaren speciality.

CoffeeLab

CoffeeLab to palarnia powstała w 2013 roku w Warszawie. Firma dysponuje kilkoma piecami, które umożliwiają wypalanie wysokiej jakości kawy. Wśród krajów, z których pochodzą ziarna, wymienia się Peru, Gwatemalę, Kolumbię, Brazylię czy Demokratyczną Republikę Konga. Specjaliści z CoffeeLab pomogą wybrać odpowiednią kawę, podpowiedzą, jak przyrządzić napar. Firma organizuje szkolenia zarówno dla amatorów, jak i dla baristów. W ofercie palarni znajdują się też vouchery na kwotę od 50 do 200 zł, które można podarować w prezencie osobom, które cenią sobie świeżo wypalaną kawę z segmentu speciality.

podobne artykuły

1 komentarz

Nina 16 stycznia 2023 - 13:56

Dl a mnie najlepsze rozwiązanie to subskrybuje! Bardzo do mnie przemawia dostawanie paczuszek ze świeżą i nową kawą!

odpowiedz

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria