Co mężczyzn denerwuje w kobietach? 5 cech i zachowań, których nie lubią mężczyźni

autor Karina Hirsz
0 komentarz 298 razy czytano

Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. Z tym stwierdzeniem spotkał się niemal każdy, a oznacza ono, że obie płci niesamowicie się między sobą różnią. Z tych różnic od czasu do czasu wynikają nieporozumienia, które mężczyźni tłumaczą irytującymi zachowaniami kobiet, których zwyczajnie nie znoszą. Jakie więc zachowania tak bardzo wyprowadzają płeć męską z równowagi?

Huśtawka nastrojów

Niby każdy facet wie, że kobiety znacznie bardziej emocjonalnie podchodzą do wielu spraw, że mają bardzo złożoną gospodarkę hormonalna, która ma ogromny wpływ na ich zachowanie i reakcje. Nie oznacza to jednak, że rozumieją nasz każdy wybuch histerii, czy tzw. foch. Bardzo często nie potrafią znaleźć racjonalnego wytłumaczenia dla naszych emocji i to ich niezwykle denerwuje. Mamy jednak radę dla pań borykających się z podobnymi problemami – ćwiczcie dystans i spokojną analizę sytuacji, które mogą potencjalnie wyprowadzić Was z równowagi, a do tego starajcie się jasno komunikować swoje potrzeby mężczyznom, a unikniecie wielu nieprzyjemnych kłótni.

Dogłębna analiza każdego wydarzenia, słowa czy gestu

Część kobiet ma taką przypadłość, że analizuje każdą sytuację rozkładając ją na czynniki pierwsze i doszukując się ukrytego sensu w przypadkowym spojrzeniu, geście czy zdaniu. Zdarza się, że mają rację, ale bywa też zupełnie odwrotnie. Takie podejście bardzo często prowadzi je do nadinterpretacji rzeczywistości i wyciągania błędnych wniosków. Zdarza się, że wnioski te są wyjątkowo niekorzystne z punktu widzenia mężczyzny, a to im się nie podoba. Aby zaoszczędzić sobie i innym nerwów, warto czasem odpuścić, nie doszukiwać się drugiego dnia i brać życie jakim jest.

warto przeczytać:  Jakie kobiety lubią mężczyźni? Typy kobiet, które podobają się facetom

Ograniczanie jego wolności

Jak wiadomo, będąc w związku obowiązują nas pewne zasady, a jakie to są zasady zależy w dużej mierze od nas i naszych ustaleń z drugą połówką. Takie rzeczy warto przedyskutować już na samym początku, bo może się okazać, że nieprzychylność kobiety w stosunku do wyjścia jej partnera na imprezę z kumplami może być traktowana jako ograniczanie jego wolności. Jest wiele innych rzeczy, które mogą zostać podciągnięte pod tzw. „ograniczanie wolności”, dlatego też rozmowa i poruszanie również takich kwestii powinno być jednym z fundamentów zdrowej relacji.

Para jadąca na rowerze

Infantylność i przesadne skupianie się na swoim wyglądzie

Może nam się wydawać, że sytuacje, w których jesteśmy nieporadne i ciężar podejmowania decyzji spada na mężczyznę nie są niczym złym, w końcu ma on szansę poczuć się jak “samiec alfa”, jednak jeśli zbyt często swoim zachowaniem przypominamy małe dziewczynki, to na pewno nie zachęca to do nas mężczyzn. Podobnie jest w sytuacji, gdy zbytnią wagę przykładamy do swojego wyglądu. Owszem, zadbane kobiety są atrakcyjne, ale jeśli ładny wygląd jest dla nas ważniejszy niż cała reszta, to zaczyna się problem.

warto przeczytać:  Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?

Zbyt nachalne domaganie się uwagi

Bywa, że na początku znajomości nie potrafimy przestać myśleć o obiekcie naszych westchnień i nie możemy się powstrzymać przed wykonaniem telefonu lub napisaniem do niego wiadomości sms czy poprzez któryś z komunikatorów. Nie ma w tym nic złego, dopóki nie stajemy się w tym namolne i mężczyzna nie zaczyna czuć się osaczony. Jeśli do tego dołożymy awantury i wyrzuty, że poświęca nam zbyt mało czasu, to tragedia gotowa. Znacznie lepiej jest dać mu zatęsknić i poczekać czasem na to, aż on pierwszy się odezwie,

podobne artykuły

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria