Jak dobrać kolor włosów do urody?

autor Alina Majcher
0 komentarz 266 razy czytano

Każdy z nas rodzi się z konkretnym typem i kolorem włosów. Naturę można jednak zmienić, przez przefarbowanie, które często wiąże się z całkowitą zmianą wizerunku. Wybór koloru włosów może jednak nie być wcale taki łatwy, bo jak się okazuje, on także powinien być dostosowany do naszego typu urody. Jak to zrobić?

Jak dobrać kolor włosów do urody?

Chcemy zmienić swój wygląd i planujemy przefarbować włosy, tylko nie wiemy jaki kolor będzie najlepszy? Podstawowych barw jest kilka: blond, brąz, czerń i rudy, które rzecz jasna mają jeszcze wiele różnych odcieni. Każdy z nich będzie pasował jednak do nieco innego typu urody i najważniejszą kwestią będzie określenie tego, jaka jest nasza karnacja skóry, a także, choć mało kto zwraca na to uwagę – jaki jest nasz kolor oczu. Dzięki temu jesteśmy w stanie harmonijnie połączyć nasz typ urody z barwą włosów, która będzie nam pasować.

Włosy blond

Blond to jeden z popularniejszych kolorów wybieranych przez kobiety i wiele z nich często decyduje się nawet specjalnie rozjaśniać je, nawet gdy naturalnie są one ciemne. Zazwyczaj używa się do tego specjalnych farb, które nakłada fryzjer, ale rozjaśnić włosy można też w domu (podsuwam.pl), choć bardziej profesjonalne efekty osiągniemy z pomocą stylisty włosów.

Barwa ta ma kilka odcieni, które będą pasowały do różnych typów urody. I tak jasny blond – platyna, popiel, beż najlepiej odpowiadają osobom o jasnej, chłodnej karnacji. Kolor oczu nie ma tu akurat znaczenia. Ciepłe odcienie blondu, jak złocisty, miodowy czy karmelowy, to propozycja praktycznie dla każdej kobiety, choć znacznie lepiej prezentuje się w przypadku pań o ciemniejszej karnacji, zwłaszcza śródziemnomorskiej ze skórą lekko złotawą lub oliwkową.

Włosy brązowe

Brąz na włosach, choć równie popularny i występujący w wielu odcieniach ma już większe ograniczenia niż blond i nie będzie pasował on do każdego typu urody. Nie zmienia to jednak faktu, że w odróżnieniu od jasnych tonów, te ciemniejsze jest łatwiej osiągnąć, także metodami naturalnymi i jest to mniej obciążające dla włosów.

Ten kolor najbardziej będzie odpowiadał paniom o ciepłej karnacji skóry – oliwkowej lub brzoskwiniowej, zwłaszcza w przypadku włosów w złocistej tonacji, a także w odcieniu orzechu. Oczywiście panie o jasnej karnacji także mogą zdecydować się na brąz, tutaj jednak zdecydowanie bardziej będą odpowiadały ciemne kontrastujące ze skórą barwy jak gorzka czekolada, która pasuje także do praktycznie każdego koloru oczu. Popielaty i mroźny brąz sprawdzają się także u kobiet z jasną cerą i niebieskimi oczami.

Włosy rude

Włosy rude są przez wiele kobiet i mężczyzn traktowane jako wyjątkowe, być może dlatego, że rzadko występują w naturze i uważane są za niezwykle seksowne. Z tego też powodu wiele kobiet, które rudych włosów nie mają, decydują się na zmianę barwy właśnie w celu podkreślenia swojej indywidualności i wyróżnieniu się z tłumu.

Nie każdemu jednak ten kolor pasuje, dlatego należy bardzo dobrze się nad tym zastanowić. Panie o ciepłej karnacji, złocistej, brzoskwiniowej i oliwkowej, powinny wybierać ciemniejsze odcienie, jak orzech, miedziane złoto czy mahoń. W przypadku pań o jasnej karnacji i jasnych oczach (niebieskich, zielonych), lepiej pasują włosy rude w jasnej tonacji oraz ogniste barwy, jak rubin czy burgund.

Włosy czarne

Jeżeli chodzi o czarne włosy, to przez wielu uważane są za niezwykle eleganckie, niestety jednak trzeba z nimi uważać, ponieważ mało komu one pasują. Dotyczy to szczególnie kobiet z naszego regionu, ponieważ w nacji słowiańskiej czerń rzadko występuje (ciemne brązy owszem, ale czerń całkowita raczej nie). To sprawia, że nie jest to kolor typowy dla naszej szerokości geograficznej i mało kobiet ma naturalnie czarne włosy. Mimo to wiele z nich decyduje się na przefarbowanie.

Nie ma tu wielkiego wyboru odcieni i zazwyczaj łączone są z innymi pigmentami jak granat czy fiolet, a źle dobrane mogą za bardzo przytłoczyć. Czarne włosy najlepiej sprawdzają się u pań o bardzo jasnej karnacji skóry, w dodatku mających brązowe oczy, ewentualnie jeszcze oczy niebieskie. Mając ciepłą karnację skóry, powinno się zdecydowanie unikać tej barwy i zastąpić ją na przykład przez ciemne brązy.

podobne artykuły

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria