Jak spędzić rocznicę ślubu? 6 pomysłów na świętowanie we dwoje

autor Edyta Figa
1 komentarz 364 razy czytano

Zbliża się Wasza rocznica, a Ty nie wiesz, jak ją spędzić? Gdzie pójść? Wyjechać? Jak świętować? Przedstawiamy 6 pomysłów na rocznicę ślubu. Sprawdź, jak można celebrować ten dzień.

Wspólny wyjazd do SPA

Jeżeli jesteście zapracowani, zestresowani i chcecie w swoją rocznicę zrelaksować się, spędzając w cudowny sposób czas wspólnie, to idealnym pomysłem wydaje się wyjazd do SPA. Warto skorzystać z oferty specjalnie przygotowanej dla dwojga. Dzięki temu będziecie ze sobą cały czas, a nie każde pójdzie w swoją stronę. Nieważne, czy będzie to masaż, relaks w saunie, jacuzzi, aromatyczna kąpiel w bali, czy relaks w grocie solnej – celebrujcie ten czas, odpoczywajcie i cieszcie się swoim towarzystwem.

City break na rocznicę

A może zwiedzanie jakiegoś zagranicznego miasta? Polecieć możecie samolotem, warto też rozważyć jazdę samochodem. Dzień lub cały weekend w Pradze, Paryżu, Barcelonie będzie odskocznią od codzienności, pozwoli na wspólne poznanie nowego, świętowanie kolejnego roku razem w innych okolicznościach przyrody, poznając inną kuchnię, zwyczaje.

Rocznicowy wyjazd zagraniczny

Z okazji rocznicy można też wyjechać za granicę nie na dzień lub weekend, ale na tydzień lub dwa. To doskonały pretekst na spędzenie urlopu. Zwłaszcza jeśli świętujecie w lecie lub w czasie, gdy w Polsce aura niekoniecznie zachwyca, a obieracie kierunek słoneczny, czy wręcz tropikalny.

Kolacja we dwoje na rocznicę

Oczywiście można świętować skromniej. Jeśli finanse lub czas nie pozwalają na wyjazdy lub nie jest to coś, o czym marzycie – możecie postawić na kolację. Wybierzcie najlepszą restaurację w mieście, nowo otwartą, ulubioną lub taką, do której zawsze chcieliście się udać.

Możecie też zamówić jedzenie do domu i tam zjeść wspólnie ze smakiem, na przykład przy akompaniamencie ulubionej muzyki. Warto pomyśleć też samodzielnym przygotowaniu jedzenia. Można gotować wspólnie, to bardzo zbliża. Świetną opcją jest też przygotowanie niespodzianki dla drugiej połowy i zaskoczenie jej, przyrządzeniem jej ulubionej potrawy lub czegoś, czego nigdy w domu się nie gotowało.

Rocznicowe wyjście kulturalne

Czy w rocznicę warto iść do kina? Pewnie, że tak! Zwłaszcza, jeśli jesteście kinomaniakami lub przeciwnie – dawno w kinie nie byliście.

A może teatr? Rocznica to doskonała okazja, by pozwolić sobie pójść na spektakl. Jeśli często bywacie w teatrze, wybierzcie premierę lub inne miasto. Jeżeli nie chodzicie, bo nie lubicie – spróbujcie! Wybierzcie chwalony spektakl, a być może zmienicie zdanie i będziecie się świetnie bawić.

Nie byliście nigdy w operze? Filharmonii? Może dla jednych być to coś nie do przejścia, ale dla innych – coś wyjątkowego. Dzisiaj w operze prezentowane są popularne balety. To zupełnie inna sztuka niż ta, która towarzyszy nam na co dzień. Może rocznica ślubu to jest właśnie ten czas, który warto poświęcić na sprawdzenie, jak to w tej operze lub filharmonii jest naprawdę.

Ekstremalna rocznica

Lubicie, gdy poziom adrenaliny rośnie? Postawcie na coś ekstremalnego z okazji rocznicy! Wspólnie pójść możecie na gokarty. Świetną opcją może być też przejażdżka quadami po lesie. Można też wybrać się na lot paralotniami, awionetkami, skok na bungee lub ze spadochronem. Niezapomniana może być próba wydostania się z escape roomu – to także test dla związku, jak umiecie współpracować. Niektórym spodobać się może wizyta w domu strachów.

podobne artykuły

1 komentarz

Dorota 12 listopada 2020 - 12:31

Wypad do spa jest świetnym pomysłem, sami w tamtym roku właśnie tak spędziliśmy 10 rocznice ślubu, wybraliśmy się na Mazury, do spa w Hotelu, nie dość, ze piękne miejsce to jeszcze profesjonalne zabiegi, pełen relaks we dwoje i o to chodziło :)

odpowiedz

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria