doradztwo-podatkowe-biuro-księgowe

Doradztwo podatkowe w biurze księgowym – na czym polega?

Podatki to zmora niejednego przedsiębiorcy. Niełatwo jest prowadzić firmę i jednocześnie obserwować zmiany zachodzące w prawie podatkowym. Dlatego warto współpracować z biurem księgowym, które w naszym imieniu zajmie się wszelkimi sprawami finansowo-księgowymi firmy.

Czym jest doradztwo podatkowe?

Doradztwo podatkowe to pomoc, z zakresu obowiązków podatkowych i celnych, jaką eksperci oferują przedsiębiorcom. Mało który właściciel firmy ma czas na to, aby jednocześnie dbać o prowadzenie i rozwój swojego przedsiębiorstwa oraz na bieżąco śledzić zmiany z zakresu prawa podatkowego. Dlatego z pomocą przychodzą doradcy podatkowi, którzy, zajmują się sprawami związanymi z finansami firmy, w tym prowadzeniem ksiąg podatkowych. Co dokładnie należy do ich usług?

Doradcy głównie udzielają porad, opinii i wyjaśnień z zakresu obowiązków podatkowych, a także sprawują nadzór nad poprawnością rozliczeń firmy z urzędem skarbowym. Doradztwo podatkowe to także optymalizacja podatkowa (sykulska.pl), czyli działania mające na celu zminimalizowanie obciążeń podatkowych w granicach obowiązującego prawa. Taka optymalizacja to w pełni legalny sposób na płacenie niższych podatków w firmie!

warto przeczytać:  Jak wygląda pomoc adwokata po aresztowaniu?

Ponadto doradztwo obejmuje sporządzanie zeznań i deklaracji podatkowych lub udzielanie pomocy w tym zakresie. Warto także pamiętać, że doradcy podatkowi mogą reprezentować swoich klientów w postępowaniu przed organami administracji publicznej, czyli przed urzędem skarbowym, celnym lub ZUS-em.

Biuro księgowe – czym się zajmuje?

W każdej dużej firmie powinien znajdować się dział, który zajmuje się wszelkimi sprawami finansowo-księgowymi. Jednak zamiast tworzenia wewnątrz firmy działu księgowości, przedsiębiorca może zlecić te obowiązki biuru księgowemu. Takie usługi prowadzone przez biuro obejmują najczęściej analizę stanu i wyniku finansowego firmy, sporządzanie rocznych planów finansowych, oraz prowadzenie ksiąg rachunkowych. Biura księgowe zajmują się także przygotowywaniem rozliczeń podatku dochodowego, a także rozliczaniem płac pracowników i wystawianiem rachunków za przelewy na ich konta.

księgowość-biura-księgowe

Jednak wiele biur rachunkowych rozszerza zakres swoich usług o inne działania w sferze finansów, w tym w sferze podatkowej. Dlatego coraz częściej takie biura zajmują się również doradztwem z zakresu podatków, tłumaczeniem przepisów podatkowych czy wspomnianą już wcześniej optymalizacją podatkową.

Doradztwo podatkowe w biurze księgowym

Dlaczego warto skorzystać z usług doradztwa podatkowego w biurze księgowym? Ponieważ w takim biurze pracują specjaliści z wielu dziedzin, którzy w szybki i skuteczny sposób zajmą się sprawami finansowo-księgowymi w twojej firmie. Im więcej ekspertów określonych działów finansów i prawa będzie posiadało dane biuro księgowe, tym większe korzyści ze współpracy może odnieść przedsiębiorca.

warto przeczytać:  Karta stałego pobytu w Polsce - od czego zacząć, jakie dokumenty przygotować?

Warto także pamiętać, że biura rachunkowe zajmują się nie tylko obsługą przedsiębiorstw, ale także osób fizycznych. Taka osoba może otrzymać pomoc w wypełnieniu rocznego zeznania podatkowego czy w sprawach inwestycyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *