Ciekawe wodne zabawki ogrodowe – oryginalne pomysły na zabawę w ogrodzie

autor Ewelina Liszka
1 komentarz 209 razy czytano

Przydomowy ogród to wspaniała przestrzeń do zabawy dla dzieci, szczególnie latem. Oprócz piaskownicy i placu zabaw warto zadbać o wodne zabawki ogrodowe, które będą stanowić najwspanialszą ochłodę w upalne dni. A co można znaleźć w sklepach?

  1. Baseny ogrodowe
  2. Wodna huśtawka
  3. Zabawki do kąpieli
  4. Wodna ślizgawka
  5. Wodny plac zabaw

1. Baseny ogrodowe

Zarówno dla maluchów, jak i dla dorosłych, nie ma nic lepszego, niż zabawa w basenie. To doskonały sposób na to, aby uwolnić się od parnego słońca, urządzić bitwę morską przy pomocy podwodnych statków lub rozpocząć naukę pływania.

W sklepach z wodnymi zabawkami ogrodowymi można znaleźć trzy główne rodzaje basenów, których ceny można sprawdzić m.in. na https://www.urwis.pl/zabawa-na-zewnatrz/wodne. Najtańsze i najbardziej popularne są baseny dmuchane. Najczęściej można spotkać je w niedużych rozmiarach – są idealne dla dzieci, które ukończyły już dwa latka. W tym wypadku największym zainteresowaniem cieszą się baseniki z daszkiem, który dodatkowo chroni przed słońcem.

Gdy w domu mieszka kilka starszych dzieci warto pomyśleć nad basenem rozporowym z nadmuchiwanym kołnierzem. Jego wysokość najczęściej wynosi ok. 76 cm, natomiast pojemność to ok. 3800 litrów. Zapewnia doskonałą zabawę całej rodzinie, a dla najmłodszych może stać się pierwszym miejscem do do nauki pływania.

Baseny na stelażu są największe i najdroższe, jednak ich zaletą jest to, że stanowią atrakcję nie tylko dla dzieci, ale również i dla ich rodziców. Ważne jest, aby basen był wyposażony w pompę filtrującą. Jako, iż jego pojemność może wynosić ok. 6500 l, ważne jest, aby dokupić chlor, który zapobiegnie rozwojowi bakterii w wodzie.

2. Wodna huśtawka

Jeśli macie już basen, czas pomyśleć o nadmuchiwanej wodnej huśtawce, która jest na tyle wytrzymała, że można bawić się nią również poza wodą – należy jedynie uważać, aby nie została położona na ostrych przedmiotach.

W przypadku wodnej huśtawki ważne jest to, aby cały czas nadzorować zabawę dzieci. Mimo, iż posiada uchwyty, lepiej zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych.

3. Zabawki do kąpieli

Zabawki do kąpieli to podstawowe wyposażenie każdego malucha. Warto je kupować nie tylko do wodnych atrakcji w ogrodzie, lecz również do wanny w domu – pod względem użytkowania są bardzo funkcjonalne. Mogą to być motorówki, łódki, a nawet kredki do kąpieli.

4. Wodna ślizgawka

Jeśli macie dużo miejsca w ogrodzie, możecie pomyśleć o zakupie wodnej ślizgawki. Jak wygląda? Jest to tor „wyścigowy”, który z obu boków zraszany jest wodą. Może mieć długość nawet do 5 metrów oraz być wyposażony w system elektroniczny, który pokazuje, kiedy rozpocząć „zawody”. Trzeba tylko wiedzieć, że wodna ślizgawka przeznaczona jest dla dzieci od 5 r. ż.

5. Wodny plac zabaw

Alternatywą dla basenu ogrodowego może być wodny plac zabaw. Najczęściej składa się z niedużego baseniku, ślizgawki, fontanny oraz miejsca na grę we wrzutki – całość jest dmuchana, dzięki czemu zabawa jest bezpieczna. Taki plac zabaw może mieć też daszek chroniący przed słońcem lub przedstawiać zamek strzeżony przez (nie)groźnego smoka.

podobne artykuły

1 komentarz

Agnes 16 września 2021 - 12:53

Jeśli ktoś ma ogród, to to są świetne pomysły na lato. Mój syn mógłby cały dzień spędzić w basenie i zjeżdżać na zjeżdżalni.

odpowiedz

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria