porady, artykuły, ciekawostki dla kobiet o modzie, urodzie, miłości

Ciekawe wodne zabawki ogrodowe – oryginalne pomysły na zabawę w ogrodzie

Rodzina 1730
Dzieci w basenie

Przydomowy ogród to wspaniała przestrzeń do zabawy dla dzieci, szczególnie latem. Oprócz piaskownicy i placu zabaw warto zadbać o wodne zabawki ogrodowe, które będą stanowić najwspanialszą ochłodę w upalne dni. A co można znaleźć w sklepach?

  1. Baseny ogrodowe
  2. Wodna huśtawka
  3. Zabawki do kąpieli
  4. Wodna ślizgawka
  5. Wodny plac zabaw

1. Baseny ogrodowe

Zarówno dla maluchów, jak i dla dorosłych, nie ma nic lepszego, niż zabawa w basenie. To doskonały sposób na to, aby uwolnić się od parnego słońca, urządzić bitwę morską przy pomocy podwodnych statków lub rozpocząć naukę pływania.

W sklepach z wodnymi zabawkami ogrodowymi można znaleźć trzy główne rodzaje basenów, których ceny można sprawdzić m.in. na https://www.urwis.pl/zabawa-na-zewnatrz/wodne. Najtańsze i najbardziej popularne są baseny dmuchane. Najczęściej można spotkać je w niedużych rozmiarach – są idealne dla dzieci, które ukończyły już dwa latka. W tym wypadku największym zainteresowaniem cieszą się baseniki z daszkiem, który dodatkowo chroni przed słońcem.

Gdy w domu mieszka kilka starszych dzieci warto pomyśleć nad basenem rozporowym z nadmuchiwanym kołnierzem. Jego wysokość najczęściej wynosi ok. 76 cm, natomiast pojemność to ok. 3800 litrów. Zapewnia doskonałą zabawę całej rodzinie, a dla najmłodszych może stać się pierwszym miejscem do do nauki pływania.

Baseny na stelażu są największe i najdroższe, jednak ich zaletą jest to, że stanowią atrakcję nie tylko dla dzieci, ale również i dla ich rodziców. Ważne jest, aby basen był wyposażony w pompę filtrującą. Jako, iż jego pojemność może wynosić ok. 6500 l, ważne jest, aby dokupić chlor, który zapobiegnie rozwojowi bakterii w wodzie.

2. Wodna huśtawka

Jeśli macie już basen, czas pomyśleć o nadmuchiwanej wodnej huśtawce, która jest na tyle wytrzymała, że można bawić się nią również poza wodą – należy jedynie uważać, aby nie została położona na ostrych przedmiotach.

W przypadku wodnej huśtawki ważne jest to, aby cały czas nadzorować zabawę dzieci. Mimo, iż posiada uchwyty, lepiej zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych.

3. Zabawki do kąpieli

Zabawki do kąpieli to podstawowe wyposażenie każdego malucha. Warto je kupować nie tylko do wodnych atrakcji w ogrodzie, lecz również do wanny w domu – pod względem użytkowania są bardzo funkcjonalne. Mogą to być motorówki, łódki, a nawet kredki do kąpieli.

4. Wodna ślizgawka

Jeśli macie dużo miejsca w ogrodzie, możecie pomyśleć o zakupie wodnej ślizgawki. Jak wygląda? Jest to tor „wyścigowy”, który z obu boków zraszany jest wodą. Może mieć długość nawet do 5 metrów oraz być wyposażony w system elektroniczny, który pokazuje, kiedy rozpocząć „zawody”. Trzeba tylko wiedzieć, że wodna ślizgawka przeznaczona jest dla dzieci od 5 r. ż.

5. Wodny plac zabaw

Alternatywą dla basenu ogrodowego może być wodny plac zabaw. Najczęściej składa się z niedużego baseniku, ślizgawki, fontanny oraz miejsca na grę we wrzutki – całość jest dmuchana, dzięki czemu zabawa jest bezpieczna. Taki plac zabaw może mieć też daszek chroniący przed słońcem lub przedstawiać zamek strzeżony przez (nie)groźnego smoka.

One Comment

  1. Jeśli ktoś ma ogród, to to są świetne pomysły na lato. Mój syn mógłby cały dzień spędzić w basenie i zjeżdżać na zjeżdżalni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

porady, artykuły, ciekawostki ...czytając przy kawie