Hostessa w Warszawie, ile zarabia, jakie zarobki osiągają hostessy w Warszawie?

autor Karina Hirsz
0 komentarz 205 razy czytano

Praca hostessy wielu młodym dziewczynom wydaje się bardzo atrakcyjna, to popularny sposób dorabiania sobie przez studentki, ale nie tylko. Oczywiście najatrakcyjniejsze zlecenia oraz zarobki można otrzymać w dużych miastach, takich jak Warszawa. Ile zarabia hostessa w Warszawie, jak wygląda praca w tym zawodzie?

Ile zarabia hostessa w Warszawie?

Zarobki hostessy są uzależnione przede wszystkim od rodzaju zleceń, jakie otrzymuje, dlatego nie można mówić tu o stałych miesięcznych stawkach. Inną kwotę otrzymamy za pracę podczas promocji różnych produktów w marketach czy drogeriach, a inną podczas dużych eventów, imprez firmowych i branżowych, na których promujemy luksusowe marki. Szacuje się, że stawka godzinowa może wahać się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za godzinę, najlepsze hostessy mogą zarabiać nawet do kilku tysięcy miesięcznie. Oczywiście w dużych miastach zatrudnienie hostess promujących markę nie jest tanie, ale warto pamiętać o tym, że wysoka cena hostessy w Warszawie to oczywiście większe zarobki dla samej hostessy (essentialmodels.pl).

Jak wygląda praca hostessy?

Praca hostessy polega przede wszystkim na efektywnym promowaniu danej marki bądź jej konkretnych produktów. W zależności od zlecenia, osoby wykonujące ten zawód muszą zachęcać klientów to wzięcia udziału w różnego rodzaju promocjach, rozdawać ulotki, gadżety reklamowe, próbki i inne materiały. Nie rzadko ich zadaniem jest także przekazywanie informacji na temat marki lub produktu, dlatego też praca ta wymaga często wcześniejszego przygotowania. Pracodawcy oczekują od hostess, że będą one wzbudzać zainteresowanie potencjalnych klientów, odpowiadać na pytania, udzielać wskazówek i chętnie nawiązywać rozmowę.

kobieta

Wady i zalety pracy hostessy

Osoby pracujące jako hostessy bardzo często chwalą możliwość brania udziału w ciekawych wydarzeniach, ponadto praca ta nie wymaga specjalnego wykształcenia. Hostessy nie pracują na pełen etat, bardzo często otrzymują zlecenia weekendowe, a mimo to zarobki są często naprawdę atrakcyjne. Zawód ten jest świetnym sposobem, aby dorobić sobie w czasie studiów, gdyż godziny pracy nie kolidują z zajęciami na uczelni. Praca hostessy dla wielu osób jest też wyzwaniem, pozwala spełnić się energicznym i pełnym entuzjazmu osobom, które dobrze odnajdują się wśród dużej ilości osób i łatwo nawiązują kontakty.

Jeśli chodzi o wady, to bez wątpienia jest to praca, która możemy być wyczerpująca fizycznie. Prezentowanie produktów i rozmowa z klientami przez kilka godzin może być męcząca. Niektórzy pracodawcy oczekują również konkretnego stroju, jego elementem mogą być na przykład buty na wysokim obcasie, co bez wątpienia po pewnym czasie staje się odczuwalne dla nóg oraz kręgosłupa. Nigdy nie wiadomo też, jakie osoby spotkamy podczas danego eventu, niektórzy klienci bywają uciążliwi, jednak jest to ryzyko, które występuje w każdym zawodzie związanym z obsługa klienta. Dużą uwagę zwraca się także na wygląd, dlatego też szansę na najwyższe zarobki będą miały dziewczyny szczególnie atrakcyjne i zadbane.

podobne artykuły

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria