Jak szybko znaleźć pracę? O czym pamiętać wysyłając CV do pracodawcy?

autor Ida Lenart
0 komentarz 263 razy czytano

Pewnie nie raz zastanawiałaś się jak to się dzieje, że osoby, które mają mniejsze niż Ty doświadczenie zawodowe łatwiej znajdują pracę. Nie ma w tym niczego nadzwyczajnego – po prostu osoby te potrafią zwrócić uwagę na swoje mocne strony i są konsekwentne. Z tego artykułu dowiesz się jak wyeksponować w CV swoje atuty i jak szybko znaleźć pracę.

Dlaczego akurat Ty? Pokaż, że warto Cię zatrudnić!

Czy wiesz skąd bierze się to, że ludzie mniej wykształceni od Ciebie szybciej znajdują lepszą pracę? Potrafią doskonale się zaprezentować. Co powinnaś zatem umieścić w CV? Tylko te informacje, które mówią o Twoich sukcesach zawodowych, które uwidaczniają Twoje kompetencje i doświadczenie. Nie myśl, że takie pisanie jest wychwalaniem się – pracodawca oczekuje właśnie, że pokażesz mu swoje mocne strony.

Jakie informacje powinny znaleźć się w Twoim CV?

Pracodawcy z reguły nie mają czasu na żmudne wgłębianie się w CV kandydatów na dane stanowisko (przeciętnie przeglądają życiorys około 6 sekund). Warto wziąć ten fakt pod uwagę kiedy będziesz pisać o swoim wykształceniu, doświadczeniu i umiejętnościach. Aby Twoje CV przyciągnęło uwagę pracodawcy, powinnaś skupić się także na jego graficznej stronie. To, które jest napisane chaotycznie na pewno od razu powędruje do kosza, mimo że Twoje doświadczenie będzie imponujące!

Najlepiej, kreując CV, stwórz wrażenie, że jest ono napisane pod konkretną ofertę pracy. Oprócz najważniejszych informacji takich jak adres, wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe dodaj jeszcze rubrykę podsumowanie zawodowe oraz sekcję osiągnięcia. Używaj także pogrubień i wytłuszczeń – dzięki tym zabiegom zwrócisz uwagę pracodawcy na to, co jest ważne z Twojego punktu widzenia.

Jak i gdzie szukać pracy?

Dla wielu osób ta kwestia może wydać się najtrudniejsza. Nie wierz jednak osobom, które wciąż powtarzają, że pracę znajdują tylko ci, którzy mają wielu znajomych. Oczywiście, wykorzystywanie zdobytych wcześniej kontaktów jest bardzo ważne, ale to nie jedyny sposób, by szukać zatrudnienia. Popytaj wśród znajomych, przyjaciół, bliższej i dalszej rodziny. Internet to również doskonałe źródło informacji – szukaj w serwisach z ogłoszeniami o pracy, ale też na stronach firm z branży, w której chciałabyś pracować.

Dlaczego warto być otwartym na propozycje pracodawców?

Jeśli odpowiada Ci oferta pracy, ale warunki zatrudnienia już nie bardzo, nie zrażaj się. Nie musisz przecież w jednym miejscu spędzić czasu do emerytury. Zasiedzenie to bardzo złe przyzwyczajenie, gdyż odbiera Ci szansę znalezienia lepszej pracy (stale bowiem kierujesz się zasadą, że nic lepszego już Ci się nie trafi).

Poza tym jeśli będziesz otwarta na propozycje pracodawców, zyskasz tak cenne w dzisiejszych czasach doświadczenie. I tu dochodzimy do bardzo ważnej sprawy jaką jest realne wzbogacanie swojego CV. Nie rezygnuj zatem z kursów i szkoleń, dobrym pomysłem są także studia podyplomowe.

Podczas szukania pracy bardzo ważna jest elastyczność i konsekwencja. Ta pierwsza pozwala na poszerzanie swoich horyzontów zawodowych, natomiast ta druga pozwoli Ci osiągnąć wyznaczony cel. I znaleźć wymarzoną pracę.

podobne artykuły

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria