Pomysły na meble do sypialni

autor Edyta Figa
0 komentarz 179 razy czytano

Aby urządzić sypialnię trzeba zacząć przede wszystkim od mebli. Owszem kolorystyka i styl są ważne, jednak aby stworzyć funkcjonalne wnętrze to nie wystarczy. Liczą się głównie meble. Jakie wybrać?

Łóżko do sypialni

Nie ma co się oszukiwać. Aby o pomieszczeniu móc powiedzieć, że jest sypialnią – musi w nim stanąć łóżko. Im większe, tym oczywiście najlepiej. To, jak wiele łóżek mamy do wyboru, widać na stronach sklepów – meble do sypialni przejrzysz na www.meblewersal.pl. Warto więc sprawdzić ofertę, by poszukać takiego mebla, który spełni oczekiwania.

Łóżko może być drewniane, tapicerowane i stalowe. Najczęściej wybierane są klasyczne, wykonane z drewna lub płyty. Wówczas warto jednak wybrać model, który posiada zagłówek.

A jakie wymagania powinniśmy mieć względem łóżka? Dobrze, by rama była solidna, a więc wykonana z materiału o dobrej gęstości. Idealnie, gdy jest zabezpieczona przed zniszczeniem: folią, okleiną, jest lakierowana, pokryta powłoką proszkową. W przypadku ramy istotne jest też to, jak wysokie jest łóżko. Niskie typu japońskiego nie jest wskazane dla alergików i osób starszych, schorowanych. Nie sprawdzi się też w domu, w którym jest ogrzewanie podłogowe. Wybierając wyższe łóżko zyskuje się miejsce do przechowywania. To istotne zwłaszcza w małych mieszkaniach. A jaka szerokość ramy? Zakłada się, że optymalnie jest, gdy każda osoba ma przynajmniej 80 cm dla siebie. W małych sypialniach można postawić łóżko o szerokości 140 cm.

W przypadku wyboru łóżka należy również zwrócić uwagę na stelaż. Warto poszukać regulowanego, albo przynajmniej z wieloma listewkami. Liczą się też strefy twardości. Jeśli waży się dużo, warto sprawdzić nośność stelaża.

Szafki nocne do sypialni

W sypialniach przydają się też szafki nocne. To niewielkie meble, które stawiane są po obu stronach łóżka. Najczęściej stoją na nich lampki nocne, ale umożliwiają również położenie szklanki z wodą, odłożenie czytanej książki, okularów. Dzięki szafkom nocnym o oryginalnych kształtach, można wnieść do sypialni nieco stylu.

Jakie meble postawić w sypialni?

Komody to niskie szafki z szufladami, w których najczęściej przechowywana jest bielizna i odzież. Właśnie dlatego warto postawić je w sypialni, by mieć łatwy dostęp do drobniejszych ubrań. Dzięki wysuwanym szufladom ma się możliwość przejrzenia całej ich zawartości.

Oprócz komód, jeśli nie posiada się osobnej garderoby, dobrze jest w sypialni umieścić dużą szafę na ubrania. Warto wybrać model z lustrem. Wnętrze szafy powinno umożliwić zarówno przechowywanie na półkach, jak i na wieszakach. Dobrze, gdy drążki pozwalają na powieszenie krótkich ubrań typu koszule i długich jak suknie wieczorowe.

Sypialnia – jakie meble?

Jakie meble wybierać? Najlepiej takie, które pasują do siebie pod względem kolorystyki, stylu. Warto postawić na meble systemowe, które pozwolą na stworzenie spójnego stylistycznie wnętrza. Można też samodzielnie zestawić ze sobą poszczególne elementy. Najważniejsze, by nie mieszać ze sobą drewna o różnej barwie. W sypialni zdecydowanie lepiej jest postawić na jaśniejsze wykończenie. Do nowoczesnych wnętrz sprawdzają się meble wykończone na wysoki połysk.

podobne artykuły

zostaw komentarz

copyright © 2016 Cafeteria